Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak vybrat vhodné substráty

Jak vybrat vhodné substráty

6.3.2013 - redakce Babinet.cz

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly, vyberte si ten správný substrát v hobbymarketech Hornbach.

Kdo by nechtěl mít krásné i zdravé rostliny po celý rok a plodnou sklizeň. Základem každého záhonku je jeho perfektní příprava pro vysazení rostin. Půdu bychom měli po zimě pohnojit, například kompostem nebo dalšími běžně dostupnými přípravky. Nejjednodušší však je, když alespoň část půdy obnovíme novými substráty, které v sobě již obsahují hnojiva, ale hlavně také potřebné živiny. Důležité je proto vybrat jejich správný druh tak, aby naše rostliny měli ty správné látky pro svůj růst.

Existuje nepřeberné množství druhů substrátů – květinové, zahradnické nebo substráty pro zeleninu a rajčata. Podstatné tak je, pořádně si přečíst etiketu na obalech, kde naleznete určení daného substrátu. Z květinových substrátů lze doporučit značku FloraSelf, jež můžeme použít jak pro zelené, tak pro kvetoucí rostliny. FloraSelf Nature - substrát pro zeleninu a rajčata je určen pro pěstování BIO plodin, protože obsahuje pouze organické látky. Lze použít jak venku, tak ve skleníku nebo v květináčích.

„Pod značkou FloraSelf Bio nabízí Hornbach bohatý sortiment osiv a sazenic označených pečetí BIO kvality EU. Toto osvědčení garantuje vysokou kvalitu a transparentní původ a dává jistotu, že vypěstované BIO plodiny, budou v souladu s nařízeními Evropské unie pro biologické zemědělství. Zákazníci v naší nabídce naleznou například osiva rajčat, zeleninové papriky, salátu, petržele, bazalky, pažitky a oregana a mnohé další. Pro pěstování BIO produktů jsou v nabídce také speciální zahradní substráty či užitečné druhy hmyzu,“ radí Helena Ševčíková z Hornbachu.

Pokud se chcete o substrátech a jejich vlastnostech dozvědět více, zajděte v únoru do jakéhokoliv hobbymarketu Hornbach, kde nyní na toto téma probíhají předváděcí akce. Odborníci z Hornbachu poradí, jaké substráty vybrat. Více informací na http://www.hornbach.cz/floraself

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>