Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Podzim v magických lázních v Jeseníku

Podzim v magických lázních v Jeseníku

1.10.2012 - redakce Babinet.cz

Léto končí, dny se pomalými krůčky krátí, probouzíme se do rán, kterým vládnou převalující se mlhy nad krajinou. Odzvonilo dlouhým slunečným dnům a večerním posezením na vyhřátých terasách. A vy jste si ještě nestihla odpočinout podle svých představ? Podzim je ideálním obdobím, abyste si plnými doušky vychutnala ten pravý Wellness pobyt, regeneraci těla i mysli a užila si poslední teplé paprsky slunce v nejčistším koutu střední Evropy. Kde? V Priessnitzových léčebných lázníchv Jeseníku.

Priessnitzovy léčebné lázně leží v samém srdci přírody, na pomezí malebných Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Okolní krajina, protkaná bájemi a pověstmi láká v této nejbarevnější části roku k dechberoucím krátkým procházkám i delším túrám. Léčivá síla zdejších horských pramenů a superčistý horský vzduch jsou hlavními devizami tohoto místa. I proto zde jesenický rodák Vincenz Priessnitz založil první vodoléčebný ústav na světě. Balenopark, unikátní léčebná „vodní zahrada“, která sbírá jedno ocenění za druhým. Léčivou sílu pramenité horské vody, čistého vzduchu a Priessnitzovy léčebné metody vyhledávala společenská smetánka celé Evropy, králové i vévodové a vídeňská šlechta.

Přesvědčte se o životodárné síle zdejší přírody i vy. V jesenických lázních naberte sílu a zažijte nezapomenutelný pobyt. Odpočinek v moderním balneocentru, kde můžete okusit propojení tradiční Priessnitzovy vodoléčby s moderními wellness a beauty aktivitami, je jen začátek. Odvážnější z vás mohou podstoupit tradiční Priessnitzovy očistné procedury, venkovní sprchy, běhání naboso v ranní rose, zábaly a střiky. I v nastupujícím podzimu vás jistě okouzlí venkovní Balenopark, unikátní léčebná „vodní zahrada“, která sbírá jedno ocenění za druhým.

A nejen to. I tady je podzim barevný. Nechte se hýčkat speciálními pobyty Šarmantní dáma nebo Priessnitzův podzim. Převalující se ranní mlha nad hřebeny hor není jen tak ledajaká, je pravá jesenická, taková nebelovská. Vydejte se tedy s námi právě teď po stopách Aloise Nebela. Zážitkové pobyty kombinované s lázeňskými procedurami jsou také zcela unikátní.

S partnerem přijeďte na pobyt plný romantiky i dobrodružství. Nebo svůj wellness pobyt naplňte pravou venkovskou romantikou, prostoupenou omamnou vůní léčivých bylin, chutí ovčího sýru a umu starých přadlen. I takto si můžete v Priessnitzových lázních vychutnat jedinečnou atmosféru Jesenických hor.

Načerpejte energii panenské přírody a poddejte se kouzlu Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku

… tam kde, kde voda dělá zázraky.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>