Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Dávejte pozor, kdo si přisedá

Dávejte pozor, kdo si přisedá

Zuzka

Ahoj, já jsem měla sobotu 'plnou nervů'. Tondovi se stala minulý týden taková nemilá příhoda, která může mít dost nepříjemné následky. Tak mám z toho šišku zamotanou. Byl ve středu v podvečer s kamarádem na jednání v krajském městě. Já s ním mluvila kolem 6. večer. Říkal, že dojednají a určitě přijede domů. No a nepřijel, kolem 8. už měl mobil mimo dosah, druhý den nebyl k zastižení, babička říkala, že v Tomanově není, doma se neukázal. Měla jsem strach, ale nezbylo než čekat, co se z toho vyvrbí.

Domů dorazil před 7. večer ve čtvrtek. Přijel v strakatých teplákách, co jsou 'na lítačku' v Tomanově. Ptala jsem se ho, co se děje, že je nedosažitelný a proč přijel v teplákách a on na to, že se mu stalo něco, co mu neuvěříme. Po tom jednání ve středu si řekli, že si dají v nějaké restauraci něco k pití a pak pojedou domů. Přisedli k nim nějací lidé, začali se s nimi bavit. A od té chvíle ani Tonda, ani jeho kamarád nic nevědí. Poslední Tondův vjem byl ten, že si dal kafe a matonku a že se bavili s těma lidma. Co to bylo zač, už si nevybavuje. Probudil se až ve čtvrtek v podvečer v Tomanově v posteli.

Vůbec neví, co se dělo v průběhu posledních 24 hodin. Volal tomu kamarádovi a ten mu řekl, že se probral ve čtvrtek ráno v krajském městě na zemi v parku poblíž sv. Zdislavy, měl stehy na kotníku a na rameni, vůbec neví, jak k tomu zranění přišel, kdo mu to ošetřil. Toník měl naraženou tvář a červené oko, kalhoty uválené od trávy a dole zablácené, úpletové tričko na prsou rozervané tak, že ho rovnou vyhodil do kontejneru a taky neví nic. Nic jim nechybělo - peněženka s obsahem tak, jak si vybavuje, že to měl, klíče v kapse, oba mobily v kapse. Zdeněk měl taky všechno v pořádku včetně občanky, řidičáku, klíčů od auta a auto v pořádku. Vůbec jsem tomu nerozuměla, co to má znamenat. Říkala jsem si, že jim někdo něco hodil do pití, aby je uspal, ale nerozuměla jsem tomu, proč jim teda nic nechybí. Jenom mě napadlo, že musíme vyměnit klíče od bytu a od Tomanova.

V pátek pak Toník našel v kapse kalhot lístek z autobusu - po 7. hodině ráno ve čtvrtek jel z krajského města do naší vesnice (cca 10 km od Tomanova). Takže víme, že noc strávil v krajském městě, že odjel tam, ale jak se dostal odtud do Tomanova, ne. Michal si pak vybavoval, že jeli autem, že bourali - Tonda prý seděl vzadu - takže od toho by mohla být ta natlučená tvář, jak narazil do opěrky před sebou a ta Zdeňkova zranění. Jakým autem jeli, to nevěděl - v krajském městě byli Zdeňkovým a to je v pořádku bez jediného škrábnutí.

Pak jsem v sobotu dopoledne mluvila s příbuznou - zdravotní sestrou, abych zjistila, co to mohlo být za svinstvo a z toho, co mi řekla, mi bylo nanic. Prý jim do pití museli hodit drogu - prý se to teď množí. Je to nějaké svinstvo, které neuspí, jako to dělal Rohypnol, ale je možné toho člověka pak manipulovat. Rohypnol je prý teď modrý a pití se po něm barví do modra. Tohle se v nápoji nepozná. Ty lidi pak zneužívají k trestné činnosti - vybírání bankomatů, krádežím aut, příp. i sexuálně. Oni chodí a jednají napohled normálně, ale nechají se ovládat a hlavně pak si vůbec nic nepamatují. Prý je posílají i tam, kde je prostor sledovaný průmyslovými kamerami, takže ti syčáci z toho mají zisk a chudáci zfetovaní pak těžko vysvětlují, že o ničem neví. Tak vůbec nevím, jestli náhodou v tom stavu neukradli auto - jak má Zdeněk záblesk, že jeli autem a bourali. Vůbec nevím, co v nejbližších dnech může vyjít najevo. Naštěstí Zdeňkův otec pracuje na krajském ředitelství policie, takže mu to řekli a on v případě, že se něco ukáže, sepíše s nimi záznam. V každém případě dopředu ví, že se něco takového stalo. Navíc jim řekl, že o této trestné činnosti se ví, že dokonce to svinstvo někde háže do pití obsluha restaurace. Nebo si ti prevíti na vhození pilulky najímají lidi - za piluli 1000,- Kč. Takže ti zfetovaní pak vůbec neví, kdo je pak dál manipuluje.

Řekněte Vašim dětem, ať si strašně dávají pozor, kdo si k nim v restauraci přisedá a hlídají si pití. I když v případě, že to tam hodí obsluha, nemají šanci nic uhlídat. Snad je lépe chodit někam ve větší partě.

Máte podobnou nepříjemnou zkušenost? Chcete se podělit o svůj zážitek s ostatními? Napište nám do redakce.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>