Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Anděl strážný

Anděl strážný

Redakce ČAS NA LÁSKU, NAPSÁNO ŽIVOTEM

Hlídala jsem svého ročního pravnoučka. Je to kluk zlatý, sladký, ale hrozně živý. Nedivím se vnučce, že si chce čas od času od něj odpočinout. Jela s manželem na nějaké nákupy, a večer že si zajdou do kina, a tak malého Lukáška přivezli ke mně. Moc jsme se na něj s manželem těšili, ale po dopoledni stráveném všemožným hraním, lezením, schováváním a hledáním, jsme se oba nemohli dočkat, až půjde Lukášek po obědě spát a my si dáme odpolední kávu a přečteme si noviny, na které od rána nebyl čas. S Lukáškem jsme si lehli, přečetla jsme mu pohádku a pak ještě dlouho povídala o všem možném, než konečně usnul. Pak jsem opatrně jsem vstala, šla do kuchyně děda mezitím usnul v obývacím pokoji, a tak jsem si po vzoru reklamy řekla, že ho probudím vůni kávy. Jenže káva došla. Naštěstí je obchůdek hned za rohem.

Opatrně jsem šla ke dveřím ložnice a zaposlouchala se, ticho, klid. Lukášek spal. Rychle jsem se ustrojila, potichu vyšla ven na chodbu, zavolala výtah, a když jsem dole vystoupila z výtahu, udělala jsem ještě pár kroků a pak - opravdu nevím proč, ale vrátila jsme se, nastoupila znovu do výtahu a vyjela zpět do třetího patra. Nic jsem nezapomněla, ale prostě jsem se musela vrátit. Něco mě táhlo domů, do bytu. Šla jsem rovnou ke dveřím ložnice, opatrně je otevřela a zůstala stát.

Lukášek balancoval na radiátoru a sápal se k pootevřenému oknu. Jak se tam z postele dostal, dodnes nevím. Stačilo opravdu několik sekund a okno by se pod jeho vahou otočilo. Raději

nedomýšlet. Začala jsem na něj pomalu mluvit, aby se nelekl a oknem necukl, rychle jsem přeběhla místnost a chytla ho do náruče. Srdce mi bušilo, jako bych vypila hektolitry kafe.

Nikomu jsem nic neřekla, už by nám asi Lukáška na hlídání nedali. Jen manžel se divil, proč musí jít pro kafe on a proč když je u nás Lukášek, tak z něj oka nespustím i když spím. Od té doby věřím, že snad každý z nás má svého anděla strážného, tedy i Lukášek. Tímto mu moc děkuji, ale raději mu pomáhám, co kdyby i on byl unaven a na chvilku si zdříml.

Slávina, 62 let

Zajímá vás, co prožívají ve svém životě jiné ženy? Co je těší a co trápí? Jak řeší své problémy, jak se vyrovnávají s nevěrou, jak vychovávají své děti? To vše najdete každý týden v časopisech plných skutečných životních příběhů NAPSÁNO ŽIVOTEM, ČAS NA LÁSKU, ŠTĚSTÍ A NESNÁZE.

Navíc vás čekají i dobré rady MUDr. Plzáka, skvělé tipy na hubnutí, úžasné recepty pro všechny kuchařinky, křížovky i soutěže o bezva ceny.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz