Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Rodinná zábava v Polabí: ztratit se v bludišti, zažít jízdu tankem a vydovádět se v zábavním parku

Rodinná zábava v Polabí: ztratit se v bludišti, zažít jízdu tankem a vydovádět se v zábavním parku

28.7.2021 - redakce Babinet.cz

Rodinná zábava má být pro všechny – děti i dospělé. Proto si do hledáčku dejte Polabí a vypravte se do míst, kde se bude líbit malým i velkým cestovatelům. Na všechny čeká dovádění v zábavním parku, trocha adrenalinu, poznání i odpočinku. Přeně tak by letní rodinný výlet měl vypadat, nemyslíte?

zámek Loučeň: foto J. Přerovský

Co by to bylo za léto bez návštěvy hradu nebo zámku? Vydejte se na romantickou barokní Loučeň, kde po celé léto připravují speciální prohlídky pro děti – doporučené už pro děti od 3 let. Malé návštěvníky čeká zpěv v hudebním salonku, kde koncertoval i Bedřich Smetana, posezení u knížecí tabule v zámecké jídelně i hledání tajných dveří. Zámek navíc obklopuje rozlehlý anglický park, obohacený o celoevropský unikát: labyrintárium s dvanácti labyrinty a bludišti. Ztratit se v nich je zábava. U některých bylo vědecky potvrzeno, že nabíjejí pozitivní energií. Všechny jsou určeny pro dobrodruhy jakéhokoliv věku. Tady se dá strávit klidně celý den.

Unikátnímu zábavnímu parku Mirakulum u Milovic dominuje hrad a pod ním se na ploše 10 ha rozprostírají desítky herních prvků, minizoo, lesní naučná stezka a mnoho dalších lákadel, vždy v nápaditém a kvalitním provedení a propojení s přírodou. Atrakce jsou přístupné dětem i dospělým, a protože jde o skutečně rodinný park, myšleno bylo i na příjemné zázemí pro ty, kteří třeba zrovna neskáčou na trampolíně ani se nepokoušejí vyšplhat na vulkán. Dětská fantazie tu zaplesá a rodiče se rádi vrátí do dětských let.

Mirakulum: se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

Mirakulum je úzkokolejkou, která je kopií polní vojenské drážky, propojeno s milovickým tankodromem. Pocítíte tajemnou atmosféru místa, které bývalo vojenským újezdem s letištěm, rozsáhlým areálem kasáren a dalších objektů. Vznikly tu i offroadové tratě, na které se směle můžete vydat bojovým vozidlem pěchoty, tankem T55, Hummerem a dalšími. O jedinečný zážitek máte postaráno.

Že by to chtělo také trochu poznání a klidu? Jako další zastávku si naplánujte Botanicus v Ostré. Na malé i velké návštěvníky tam čeká centrum řemesel a bylinné zahrady. Dostane se vám unikátní možnosti seznámit se s tradičními řemesly, která byla kdysi běžnou součástí života našich předků. Dnes jsou možná trochu pozapomenuta, ale nezoufejte, sami si budete moci vyzkoušet výrobu ručního papíru, lněného provazu, mýdla… Na středověkém tržišti lze pořídit originální produkty a až toho mumraje na vás bude moc, zavítáte do bylinných zahrad, kde si perfektně odpočinete.

Botanicus v Ostré: se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

Výlet můžete zakončit v zámku v Benátkách nad Jizerou, kde mají vystavenou působivou sbírku hraček z let 1860 – 1945.

Další tipy na zastávky pro rodiče s dětmi v okolí hledejte na www.strednicechy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz