Babinet.cz  /  Recepty  /  Bezmasá jídla  /  Do půl hodiny jídlo na stole! Brokolice se sýrovým přelivem

Do půl hodiny jídlo na stole! Brokolice se sýrovým přelivem

15.1.2024 - AndreaP.

Zeleninové recepty mají své kouzlo a uvařit dobrý oběd například z brokolice se jistě vyplatí. Proč? Má totiž nejen krásnou barvu, která oživí šeď dlouhé zimy, ale také vynikající chuť a je velmi zdravá. Tím ale plusy nekončíme, navíc je totiž její příprava rychlá a ve většině případů nenáročná i na finance. O tom se přesvědčíte i v dalším vegetariánském receptu níže.  Recept je bez přesné gramáže surovin, protože naše krédo zní "vaříme od oka", a také pochopitelně podle počtu strávníků. Tak se nebojme ničeho a vzhůru do toho.

(fotografie: redakce)

Potřebujeme :

  • brambory
  • brokolice
  • sůl
  • pepř

Na sýrovou omáčku :

1.) trošku mléka, tavený smetanový sýr, tvrdý sýr vcelku, sůl, pepř, muškátový oříšek

2.) trošku mléka, sýr niva, sůl, pepř

  • případně další koření dle vlastní chuti každého

 

Recept je opravdu velmi jednoduchý, tak pro ty, kdo jej třeba neznají.

Brambory  oloupeme, rozčtvrtíme, dáme do osolené vody, do které přidáme také trošku pepře pro chuť a dáme vařit. Když jsou brambory zpola měkké, přidáme k nim růžičky očištěné brokolice a ještě cca 15 minut povaříme. Poté vodu slijeme a brambory s brokolicí dáme na talíř. Celé polijeme sýrovou omáčkou.

Sýrová omáčka :

1.) V trošce mléka (dle počtu osob), které zahříváme, rozpustíme smetanový sýr, přidáme na kostičky nakrájený tvrdý sýr (např. Eidam). Mícháme, aby se omáčka nepřipálila. Osolíme, opepříme a dochutíme také muškátovým oříškem. Pokud je výsledná omáčka moc hustá, přidáme trošku mléka, v opačném případě  ještě trošku sýra.

2.) Postup stejný jako bod 1, jen v tomto případě v mléce rozpustíme Nivu, poté osolíme - zde opatrně ! a opepříme. Můžeme také použít i další koření dle vlastní chuti.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz