Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Novoroční očistná kůra. Odlehčete stravu a dodržujte pitný režim!

Novoroční očistná kůra. Odlehčete stravu a dodržujte pitný režim!

2.1.2024 - AndreaP.

Nový rok ve většině případů chceme začít s čistým štítem, kdy si rovněž dáváme mnoha předsevzetí.  A mezi ta úplně nejčastější po sytých svátcích zcela logicky patří redukční diety či alespoň očista organismu. Jak je ale známo, nic se nemá přehánět. Stačí jen odlehčit stravu, i to samotnému tělu prospěje. Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce ovoce a zeleniny, a to buď v jejich základní formě, případně v podobě sytých smoothies, lehkých pomazánek a salátů. Základem je pak vždy pitný režim. A my si dnes ukážeme to nejjednodušší, co se dá připravit, a co nám rozhodně prospěje. Detoxikační voda!

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme:

  • 1 salátová okurka
  • 3-4 citróny (či limetky)
  • máta (pro chuť, nemusí být)
  • 0,5 l vody

 

Vše důkladně omyjte a nakrájejte na plátky. Pokud nemáte k dispozici čerstvou mátu,  můžete ji vynechat,  je tam zejména pro chuť a vůni.  Vše vložte do džbánu s vodou, ten nechte přes noc vyluhovat v lednici. Vytvoří se přírodní detoxikační voda, která vám pomůže odstranit nečistoty z vašeho těla.  Pije se 2 dcl denně, ideálně ráno na lačno, po dobu minimálně 14 dní až 3 týdnů.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz