Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Před dvaceti lety padla první klapka Snowboarďáků. Výročí kultovní komedie oslaví v kině Lucerna

Před dvaceti lety padla první klapka Snowboarďáků. Výročí kultovní komedie oslaví v kině Lucerna

17.12.2023 - redakce Babinet.cz

Legendární komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi (Vojtěch Kotek a Jiří Mádl), kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek, i když na prkně stáli zatím jen v počítačové herně, se vracína velké plátno. Dvacetileté výročí od počátku natáčení připomene speciální projekce 30. prosince v pražské Lucerně. Projekce z originální 35mm kopie se navíc zúčastní i filmový štáb, mimo jiné režisér Karel Janák a producent David Prudký. Dorazí také Pavla Tomicová, která si ve filmu zahrála Gábinu.

foto / se svolením kina Lucerna, Falcom

Snowboarďáci, kteří jsou Janákovým filmovým debutem, poprvé vstoupili do kin v listopadu 2004 a okamžitě se vyšplhali na čelo žebříčku návštěvnosti – celkem je vidělo přes 600 tisíc diváků a divaček.

Málokterý mileniál si tak nevybaví ikonické hlášky nebo dokonalý soundtrack, na kterém se objevil třeba Dan Bárta (s titulní písní On My Head oceněnou Andělem) nebo Lenka Dusilová či Roman Holý. Stejně neodmyslitelně k filmu patří i tváře Vojty Kotka a Jirky Mádla. Pro oba film znamenal obrovský úspěch – nejen že je katapultoval na stěny dětských pokojíčků, ale také jim nastartoval dlouhou a úspěšnou filmovou kariéru.

Lístky na nostalgickou filmovou jízdu lze zakoupit online, případně na pokladně kina Lucerna.

 

zdroj: kinolucerna

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz