Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Centrem Prahy projde Tříkrálový průvod se třemi králi na velbloudech v čele

Centrem Prahy projde Tříkrálový průvod se třemi králi na velbloudech v čele

3.1.2024 - redakce Babinet.cz

Tradiční tříkrálový průvod v hlavním městě organizuje Arcidiecézní charita Praha již po sedmé. Uskuteční se v pátek 5. ledna 2024 od 15 hodin. Velkolepá akce na konci vánočního období přitahuje každoročně pozornost tisíců lidí.

Tříkrálový průvod / foto se svolením Arcidiecézní charity Praha

Malou Stranou, přes Karlův most až na Staroměstské náměstí projde v pátek 5. ledna 2024 průvod v čele s třemi králi na velbloudech. V doprovodu bubeníků, trubačů a mnoha kostýmovaných dobových postav připomene průvod legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Samotnému průvodu bude předcházet tradiční tříkrálová bohoslužba a požehnání tříkrálovým koledníkům, které udělí pražský arcibiskup Jan Graubner v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně.

Tříkrálový průvod vyjde z bývalého velkého parkoviště na Malostranském náměstí. Průvod v čele s třemi králi na velbloudech bude putovat přes Karlův most a Mariánské náměstí až na Staroměstské náměstí, kde bude zakončen u živého betléma na pódiu. Tři králové obdarují svými dary Ježíška a předají svá poselství.

Návštěvníci budou moci vyslechnout Českou mši vánoční Hej mistře Jakuba Jana Ryby v podání Svatojakubského sboru a orchestru pod taktovkou Jana Rezka. Účinkují sólisté Národního divadla Praha.

Během programu na Staroměstském náměstí můžete pod pódiem přispět do sbírky trvanlivých sladkostí pro děti z chudých rodin. 

Program:

15.00 hodin     Požehnání v kostele sv. Tomáše

15.30 hodin     Zahájení Tříkrálového průvodu s velbloudy

16.45 hodin     Tříkrálový koncert na Staroměstském náměstí

 

Akce upozorňuje na probíhající Tříkrálovou sbírku na pomoc lidem v nouzi. 

zdroj: Arcidiecézní charita Praha

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz