Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Sako jako must-have kousek každého dámského šatníku: Jak vybrat to pravé?

Sako jako must-have kousek každého dámského šatníku: Jak vybrat to pravé?

8.4.2023 - redakce Babinet.cz

Sako se plným právem řadí mezi nejvíc must-have kousek dámského šatníku. Hodí se téměř pro jakoukoliv příležitost a sluší všem ženám. Pouze stačí vybrat ten správný typ, který vám bude nejvíce lichotit. 

foto / Freepik

Sako jako nestárnoucí módní hit

Už je to skutečně dlouho, co bylo sako výhradou pouze pánských šatníků. Přitom právě dámy ho v posledních letech oblékají čím dál častěji. A to nejen jako součást kalhotových či sukňových kostýmků. 

Dobře vybrané a padnoucí sako dodá šmrnc hladkému bílému tričku, tmavým džínám a lodičkám na podpatku, skvěle doplní ležérní šaty a vypadá dobře i s kalhotami v sedmiosminové délce. Unosíte ho do práce, do školy, na rande i do divadla. Lichotí mladým dívkám i ženám v nejlepších letech. 

Jak vybrat vhodné sako? 

Současný trh nabízí dámská saka v nejrůznějších střizích a provedení. Není proto příliš těžké najít skutečně dobře padnoucí sako. Je však zapotřebí jeho výběr nepodcenit. Nebojte se proto poradit i s odborníkem, který vám jistě rád pomůže. 

Sak existuje skutečně nepřeberné množství. Před nákupem je proto potřeba zvážit, pro jakou příležitost nové sako sháníte. Zatímco pro formálnější příležitosti zvolte raději střídmější barvy a klasičtější propasované střihy, pro volnočasové aktivity se hodí jakýkoliv střih i výraznější odstíny a vzory. 

Co se volby střihu týče, vždy se řiďte především tím, jaký máte tvar postavy. Ženy s vyváženou postavou (postavou ve tvaru přesýpacích hodin nebo postavou ve tvaru obdélníku) si mohou dovolit prakticky jakýkoliv střih dámského saka. Naopak ženy s větším bříškem by se měly vyvarovat cropped sakům a měly by dát raději přednost rovnému střihu s délkou alespoň pod zadeček. 

Nezapomínejte ani na detaily. Jsou totiž velmi důležité nejen z hlediska estetiky. Právě detaily nám totiž mohou pomoci zamaskovat drobné nedokonalosti. Máte užší ramena a širší boky? Zvolte sako se zdobením v horní části, a odlákejte tak pozornost od problematické partie. V případě menšího poprsí pak skvěle fungují zvětšené klopy, které vytváří domněnku většího objemu. Ideálně se tedy vždy snažte odpoutat pozornost od nedostatků, a naopak podtrhnout vaše přednosti.                 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.moda.cz/a/sako---pet-tipu-jak-vybrat-prave--697 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip