Babinet.cz  /  Tajemno  /  Okno, brána do jiného světa plného duchů a démonů. Čeho bychom se měli při nočním pohledu z okna obávat?

Okno, brána do jiného světa plného duchů a démonů. Čeho bychom se měli při nočním pohledu z okna obávat?

28.2.2023 - redakce Babinet.cz

Již od starověku existuje velké množství lidových věšteb a pověr. Nejpůsobivější a nejděsivější pověry se týkaly temné části dne - noci. Lidé zarytě věřili, že za tmy se nemá vycházet z domu a není ani dobré dívat se z okna. S čím tato pověra souvisí a čeho by se měl člověk při nočním pohledu z okna obávat?

foto / Pixabay

Naši předkové věřili, že noc je časem temných sil a zlých duchů, kteří se ukazují pouze pod rouškou temnoty. Lidé se báli vycházet v noci ven, aby se nesetkali tváří v tvář se zlými duchy, čarodějnicemi a démony. Podívat se v noci z okna znamenalo být spatřen temnými silami, což samo o sobě přinášelo neštěstí.

Existuje prastará víra, jež platí dodnes. Podle ní by se člověk nikdy neměl v noci dívat z okna do okna někoho jiného, zejména pak v tom případě, kdy se jedná o okno bytu nebo domu, kde z neznámých důvodů již dlouho nikdo nebydlí. Věří se, že v takových domech žijí démoni, které lidé přitahují svým pohledem. Nejvíce tyto bytosti reagují na malé děti, které se v noci místo spánku dívají z okna. Je známo mnoho případů, kdy děti právě v noci záhadně mizí ze svých domovů.

Duchové, ti pozitivní, však okny vstupují do domu i za denního světla. Příbuzní a blízcí, kteří opustili náš svět, nás tedy navštěvují během dne, v noci pak ale mohou do našich domovů proniknout negativní démoni, ďáblové a špatná energie.

Proč do našeho domova vstupuje negativní energie? Jedná se prý o ztracené duše a démony, kteří létají, když na zemi nesvítí Slunce. V noci mohou vidět světlo v našich domovech a proniknout dovnitř. Dříve se okna na noc chránila okenicemi, později zatemňovala tlustými závěsy. Když démoni a duchové hledali kořist, nemohli vidět světlo v oknech a vniknout do bytu. Ale v poslední době jsme přestali okna zakrývat, což začalo všechny ďábly přitahovat jako můry k ohni v naději, že z nás vysají energii. Tím, že dnes již okna tak důsledně nezakrýváme, vystavujeme se prý údajně poměrně velkému nebezpečí. Duchové nedokážou vytvořit energetické pole, a tak se začnou živit naší energií.

V dřívějších dobách se dokonce i postele zakrývaly baldachýnem, čímž se v noci uzavíraly před temným světem. Když se narodilo dítě, byla postýlka, kde spalo, také přikryta volnou látkou. A když zlý duch v noci hledal svoji kořist, nemohl se důkladně podívat, a tak letěl dál. Pronikal tedy pouze jen do domů, kde bylo vidět světlo.

V dnešní době je již jen poměrně málo lidí, kteří věří všem těmto mystickým předsudkům a pověrám. Existuje však mimo jiné i mnoho vědeckých poznatků, které říkají, že byste se přesto neměli v noci dívat z okna.

Pokud je v noci na obloze vidět Měsíc, může člověk dostat migrénu. Problém spočívá v tom, že se zrak člověka soustředí na jasný měsíc na tmavém pozadí. Tento kontrast způsobuje intenzivní mozkovou činnost. Lidem s labilní psychikou může prý dokonce noční pohled z okna vyvolat rovněž také i náměsíčnost. Jedná se o velmi závažné a prakticky nevyléčitelné onemocnění. Tma navíc způsobuje též i strach a rozvíjí představivost. Lidé v temnotě vidí podivné věci a obrazy, které však ve skutečnosti neexistují. U osob trpících například nějakým duševním onemocněním může tak temnota způsobit trvalé zhoršení jejich stavu.

napsal Petr Matura

zdroje: 4stor.ru, salik.biz, shtorm777.ru

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
28.2.2023 22:11

to je velice zajímavé...

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip