Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Testujte s námi speciální krmivo pro psy a kočky Grub Barf. Hledáme 3 páníčky těchto čtyřnohých mazlíčků!

Testujte s námi speciální krmivo pro psy a kočky Grub Barf. Hledáme 3 páníčky těchto čtyřnohých mazlíčků!

24.11.2022 - redakce Babinet.cz

Výzva k testování je ukončena. Testovat budou paní Nikol Černá z Vochova, Tomáš Schejbal z Liberce a Jana Turnová z Tanvaldu. Všem pisatelům děkujeme za zájem! Věříme, že se na vás štěstí usměje v dalších testováních!

Podobně jako ovlivňuje strava náš zdravotní stav, stav naší pokožky, či vlasů, tak ovlivňuje výživa stav a kondici našich domácích mazlíčků. V zimním období je dobré dbát u psů a koček na dostatek všech živin ve stravě, zejména bílkovin a tuků. Zima pro zvířata znamená útlum a odpočinek. Pohybu je méně, ale zároveň je větší spotřeba energie na zachování optimální tělesné teploty. Hodně záleží na životním stylu zvířete a jeho rodiny, zda je zvíře čistě domácí nebo venkovní. U venkovních mazlíčků se doporučuje mírné navýšení krmné dávky pro vytvoření tukové rezervy, aby lépe a bez zdravotní újmy zvládli zimní období. Dostatek tekutin je samozřejmostí, vodu lze částečně nahradit masokostními vývary a podobně.   Důležité jsou také vitamíny a minerální látky, které se nachází v dostatečném množství v kvalitní a vyvážené stravě. Uplynulo mnoho let od dob, kdy byla jednotlivá plemena psů vyšlechtěna k různým účelům, nejčastěji loveckým nebo hlídacím. Nyní je po těchto stejných zvířatech vyžadováno, aby byla tolerantní, nekonfliktní, neubližovala jiným tvorům. Často si je polidšťujeme, a to s sebou nese určitá rizika. Čím dál častěji se mezi lékaři objevuje termín civilizační choroby zvířat a jsou to ty samé nemoci, kterými trpíme my lidé. Je to například obezita, alergie, atopická dermatitida, astma, hormonální a metabolická onemocnění. Velký podíl na tom má životní styl domácích zvířat a zajisté i složení krmiva. Česká firma Žraso při složení krmiva pro psy a kočky dbá na tyto aspekty a připravuje stravu v jedinečném složení.

„Správně vyvážená strava a krmná dávka je základ zdravého organismu jak u lidí, tak u zvířat. Důležitý je správný poměr bílkovin, sacharidů, tuků a minerálních látek. Avšak během života zvířete a také u různých plemen, se mění nároky na živiny a tyto poměry. Jiná strava bude pro štěně dogy a seniora pudla. Také během onemocnění mohou být nároky na některé živiny vyšší anebo naopak nižší.“ Uvádí MVDr. Andrea Mertová z Veterinární ambulance AJAVet. „Při výběru krmiva pro našeho mazlíčka bychom si měli položit několik otázek: Pro koho je krmivo určeno? Jak je mé zvíře staré, jak velké, jaké má využití. Co od krmiva očekávám? Chci podpořit kondici zvířete, upravit hmotnost, podpora kloubů, kůže. Vyhovuje mi složení a forma krmiva? Chci BARF nebo granule nebo vařenou stravu pro své zvíře. A sedne mému zvířeti? Jak je častá stolice, je formovaná, je zvíře bez zvracení, chutná mu?“ dodává Andrea Mertová.  

„O krmivu Barf už se naštěstí mluví stále častěji. Jedná se o vysoko-nutriční, přirozené krmivo pro naše masožravé společníky. BARFování znamená krmení zvířete stravou, která se co nejvíce podobá tomu, co by jedlo v divoké přírodě, tedy nejčastěji syrové maso, kosti, ale i zeleninu, ovoce a byliny. Takovýto jídelníček je plný bioaktivních látek a navrací domestikovaným šelmám zdraví a vitalitu,“ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „GRUB BARF je bez nadsázky jedno z nejkvalitnějších krmiv na světě. Prémiový český produkt dbá na absolutní čistotu a kvalitu vstupních surovin. Jako jediní v Evropě nabízíme také exotické receptury ze pštrosího či klokaního masa a hmyzu. Dbáme na humánní zásady dodavatelů. Spolupracujeme s výživovými poradci. Vyvíjíme terapeutickou výživu pro nemocné mazlíčky. Nedáváme psům a kočkám nic, co bychom sami nejedli,“ dodává Simona Princová. 

Hledáme 3 páníčky čtyřnohých mazlíčků - pejsků, kočiček,či obou, kteří by jim rádi dali k ochutnání výrobky GRUB BARF. Testovat se bude RUB BARF Srnčí maso ve vlastní šťávě (vhodné jak pro psy, tak pro kočky) a Vánoční kapr GRUB BARF (vhodný jen pro psy) Napište nám do 30.11. 22 na info@babinet.cz. Jediné, co po vás budeme po otestování chtít, je popsat nám v recenzi svou zkušenost s krmivem, o kterou se pak podělíme s ostatními čtenáři!

Testované produkty:

GRUB BARF Srnčí maso ve vlastní šťávě 220 ml

Toto krmení je vhodné při problémech s trávením a při potřebě zvýšeného příjmu živin, například u nemocných zvířat, která odmítají tuhou stravu.  Výrobek je k dostání v objemu 220 a 440 ml. Ve složení: srnčí maso, redukovaná silná šťáva ze srnčích hřbetů.  Krmná dávka: malá plemena objem 220 ml, střední a velká plemena 440 ml. Cena výrobku je 47 Kč.

Vánoční kapr GRUB BARF 

Je opravdu svátečním pokrmem, který poskytne vašemu mazlíčkovi to nejlepší, co pochází ze země, ve které se narodil, a která je jeho absolutní přirozeností. Toto menu bude pro Vašeho mazlíčka dobře stravitelné, nabídne mu nepřeberné množství minerálů a vitamínů, které stejně jako my i psi a kočky v zimě potřebují. Uleví jeho organismu a vánoční čas tak strávíte ve vzájemné spokojenosti a klidu, který umí Váš mazlíček dávat nejlépe.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

ivvoj@seznam.cz
25.11.2022 13:06

hlásím se

vinoteka
26.11.2022 08:45

Přihlašuji se na testování

cobain5
27.11.2022 09:18

hlásím se k testování mám pejska

HanaJa
27.11.2022 17:21

Přihlašuji se na testování pro kočky (srnčí maso)...

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz