Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Jak si doma vyrobit lipové bonbóny? Skvělé jsou proti kašli a při nachlazení!

Jak si doma vyrobit lipové bonbóny? Skvělé jsou proti kašli a při nachlazení!

23.9.2021 - AndreaP.

Podzim je zde, o čemž svědčí nejen barvící se listy na stromech, zkracující se dny, chladné teploty v ranních a odpoledních hodinách, ale také virózy všude kolem nás.  Ať se podíváme nalevo či napravo, často vídíme nachlazené, kýchající, smrkající a uslzené lidi.  A tak nezbývá, než se dát do boje. O tom, jak zázračně zklidní cibulový čaj kašel, jsme si už psali. Dnes se podíváme na další metodu v podobě lipových bonbónů, které budou chutnat i dětem.

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme :

  • 120 g medu
  • 100 g krystalového cukru
  • 2 lžíce velmi silného lipového čaje
  • šťáva z poloviny citronu

 

Med, krystalový cukr, lipový čaj a citronovou šťávu vaříme tak dlouho, až při zkoušce drátěným očkem získáme tzv. velkou perlu. To znamená, že kapka cukru s medem na talíři tvrdne. Pak hmotu vylijeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým nebo namaštěným nožem krájíme na kostičky a po ztuhnutí ji ukládáme do sklenic pod víčko, aby nezvlhly.

Lipové bonbony jsou velmi dobré proti kašli a při nachlazení.

Co ještě pomáhá proti nachlazení?

Při chřipce a nachlazení doporučují lékaři dodat tělu co největší množství vitaminů. Většinou jíme pomeranče, citrony nebo kiwi. Opravdovou bombou je ale obyčejný celer. Kromě vitaminů skupiny B, C, K, A, E, obsahuje i draslík, hořčík, chrom, sodík, železo, zinek a vápník. A vybíráte-li čajovou směs, dbejte na to, aby obsahovala podběl lékařský. Jeho léčebné účinky znal už starořecký lékař Hippokrates - tišil jím prý suchý kašel.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz