Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Znovuotevření Muzea města Prahy

Znovuotevření Muzea města Prahy

5.5.2021 - redakce Babinet.cz

Muzeum města Prahy se v úterý 11. května 2021 znovu otevře návštěvníkům. Hlavní budova Muzea města Prahy je uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce, a to do roku 2023. Ostatní objekty budou otevřeny v aktualizovaných otevíracích dobách.

foto: se svolením Muzea města Prahy

Podskalská celnice na Výtoni bude návštěvníkům přístupná o víkendech, Zámecký areál Ctěnice od čtvrtka do neděle, Dům U Zlatého Prstenu denně kromě pondělí (zde se mění pouze čas otevírací doby, který je o dvě hodiny zkrácený), skupinové prohlídky Müllerovy a Rothmayerovy vily zatím vzhledem k vládním opatřením možné nejsou, ale Studijní a dokumentační centrum Norbertov se návštěvníkům otevře, a to ve dnech: úterý, čtvrtek, sobota a neděle.

Ze strany muzea budou zajištěny veškeré povinné hygienické podmínky. Návštěvníci budou moci vstupovat do objektů pouze s respirátory a budou muset dodržovat nařízené rozestupy. Počet návštěvníků v jednu chvíli v daném prostoru se bude vždy řídit aktuálním nařízením vlády. V době znovuotevření to bude pro Dům U Zlatého prstenu 25 návštěvníků jednotlivě, pro Zámecký areál Ctěnice také 25 návštěvníků. V případě Podskalské celnice na Výtoni to budou 4 návštěvníci a ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov 5 návštěvníků.

 

Muzeum města Prahy aktuálně nabízí ke zhlédnutí následující výstavy:

100 roků Říše loutek – Dům U Zlatého Prstenu

Kdyby stěny mohly mluvit – Studijní a dokumentační centrum Norbertov

ADOLF LOOS SVĚTOOBČAN – tato výstava je umístěna v Národním technickém muzeu

a je znovuotevřena již od 5. 5. 2021.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz