Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Z Prachatic na Kvildu. Vyrazte za krásami Jižních Čech

Z Prachatic na Kvildu. Vyrazte za krásami Jižních Čech

29.4.2021 - redakce Babinet.cz

V Jižních Čechách je opravdu nádherně. Určitě byste se měli vydat například do Prachatic.V historickém jádru města se nachází velmi cenné a krásné domy pokryté freskami. K vidění zde jsou například domy Knížecí, Rumpálův či Husův. Určitě se také dozvíte mnoho informací o Zlaté stezce, po které v dávné době vážení kupci převáželi sůl, a která spojovala Prachatice s bavorským Pasovem. Jednou do roka se tady také pořádají slavnosti Zlaté stezky.

Prachatice: foto Pixabay

Bývalé sklářské město

Odtud je to už jen patnáct kilometrů do Vimperka. To je bývalé sklářské město, které kdysi vyhořelo a znovu vstalo z popela jako bájný ptát Fénix. Vimperk je nevelké město, ale oplývá velmi zajímavou architekturou. Má také dvě náměstí, To větší z nich má dvě kašny a také úžasný výhled na okolní lesy i starobylý kostel.

zámek Vimperk: foto Pixabay

Dominantou Vimperka je hrad, na kterém v současné době probíhají restaurátoské práce, ale i tak má jeden prohlídkový okruh, který určitě zaujme každého, kdo nedokáže pochopit, jak je možné, že někdo v minulosti mohla nechat pod deseti nátěry zmizet nádherné fresky.

Odtud to máte už jen kousek do nejvýše položené vesnice v Česku, jmenuje se Kvilda. Cestou tam minete Chalupskou i Jezerní slať, kde i v létě bývá úplně nejchladněji.

Kvilda, pivo i pramen Vltavy

Na Kvildě najdete minipivovar, vyhlášenou pekárnu, krásný dřevěný kostel, ale také začátek cesty, která vede až k prameni Vltavy, matičky českých řek. Z té se tady můžete bez problémů a s chutí také napít. Pro turisty je cesta otevřená i v zimě. Zatímco v létě lze zdola cca dvacetikilometrový okruh pěšky nebo na kole. V zimě jsou ideální běžky.

Kvilda putování: foto Pixabay

Napsala Zuzana Zelenková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz