Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Sezóna brusinek začíná. Mají pozitivní vliv na zdraví. Co vyléčí a jak je používat při dietě

Sezóna brusinek začíná. Mají pozitivní vliv na zdraví. Co vyléčí a jak je používat při dietě

7.9.2020 - redakce Babinet.cz

Brusinky, plody brusnice, jsou velmi účinný všelék. Jejich schopnosti se začalo využívat v posledních letech, kdy klesá účinnost laboratorně připravovaných antibiotik.

Brusinky totiž dokáží léčit zánět žaludku, močových cest, infekci ledvin, zubní kaz i opary. Kromě toho jsou velkou vitamínovou bombou, jelikož obsahují spoustu vitamínu C, A, E, železa, vápníku, draslíku, manganu a dalších důležitých látek.

Protože by konzumace dostatečného množství těchto plodů byla problematická, stačí extrakt, který obsahuje dostatečné množství ochranných složek. Na trhu je několik doplňků stravy s brusinkovým extraktem.

Již dříve bylo známo, že brusinky léčí zánět močových cest, ale princip brusinkového džusu nebyl nikdy popsán. Výzkumy ale ukázaly, že brusinky dokáží bojovat proti bakterii, která se vůči jiným léčivům stala odolná. Ve všech případech je zákrok brusinky stejný. Brusinka naruší bakterii takovým způsobem, že se není schopná v těle udržet a vyloučí se ven. Proto je brusinka nejlepším přírodním antibiotikem.

Brusinky by si měli oblíbit také ti, kteří trpí na opary. Brusinka obsahuje látky, které brání v rozšíření a vzniku herpes viru typu 2 v lidském těle. Tento typ viru stojí za vznikem oparů. Brusinky omezují usazení viru a jeho průnik do tkání a dokáží tak zrušit poslední stadium nemoci.

Brusinková šťáva navíc pomáhá v prevenci žaludečního vředu a pomáhá odstraňovat bakterie z dutiny ústní.

Vzhledem k tomu, ze brusinky obsahují velké množství vitaminů, měla byste na ně myslet i při dietě. Známá je i tzv. "hollywoodská" dieta, která spočívá v jednodenním popíjení pouze šťávy z brusinek v kombinaci s jen čistou vodou. Během této diety je možné zhubnout 1 až 2 kg. Pozor, dieta se smí držet pouze 24 hodin a opravdu jen jednou měsíčně!

 

zdroj: doformy.cz

Ilustrační foto: snaped.fns.usda.gov

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz