Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte balíček zdravotnických prostředků Mediderm® na vysušenou a podrážděnou kůži s lupénkou

Vyhrajte balíček zdravotnických prostředků Mediderm® na vysušenou a podrážděnou kůži s lupénkou

2.10.2020 - redakce Babinet.cz

Léto lupénce zpravidla prospělo, slunce a mořská voda na ni mívají doslova blahodárný vliv. Bývá však koncem léta vysušená či dokonce podrážděná od chloru, větru, soli, nebo se dokonce spálila. Kromě toho, jen málokdo se letos nakonec k moři vypravil. Do podzimu, kdy je typické zhoršení příznaků lupénky, však mohou pacienti vstoupit s větším klidem než obvykle. Na trhu je zcela nová kategorie přípravků napomáhajících léčbě lupénky, ale také atopické dermatitidy či ekzému.Účinky potvrdily i klinické studie.

Lupénkou  nebo atopickou dermatitidou trpí v České republice minimálně 15 % populace. Pro tyto pacienty bývá obtížné najít vhodný přípravek pro každodenní použití. Léčbu lokální  glukokortikosteroidy pacienti vnímají až jako poslední volbu, zejména s ohledem na riziko nežádoucích účinků.

Naproti tomu při volbě hydratačně-promašťujících přípravků až 25 % pacientů nedodrží doporučení lékaře. Důvodem jsou negativní vlastnosti přípravků, jako je nepříjemný zápach, mastná konzistence, znečištění oděvů, ale také vysoká cena. Cena bývá klíčová i s ohledem na doporučené množství, které udrží projevy onemocnění pod kontrolou. U dospělých činí toto množství 250–500 g týdně, kůži je potřeba promazávat 3x denně.

Úleva pro pacienty

Novou možností léčby lupénky, atopické dermatitidy i ekzému je řada Mediderm® německé společnosti Spreewälder Arzneimittel GmbH. Mediderm® jsou jediné zdravotnické prostředky na českém trhu napomáhající léčbě zánětlivých dermatóz. Výrobky Mediderm® zajišťují hloubkovou hydrataci pokožky, vyhlazení a zvýšení pružnosti. Omezují a zmírňují podráždění. Jako podpůrná léčba při kortikoterapii mají významný vliv např. na snížení počtu a prodloužení doby návratu příznaků lupénky nebo zkrácení doby léčby dermatitidy.

Přípravky Mediderm® neobsahují SLS, parabeny, parfémy a barviva, díky jemné konzistenci se rychle vstřebávají a neznečišťují oděvy ani ložní prádlo. Prostředky Mediderm® prošly klinickou studií s pozitivním výsledkem. Všechny použité složky mají velmi dobře zdokumentovanou účinnost a bezpečnost použití. Mediderm poptávejte v lékárnách a na e-shopech. Více na www.mediderm.help. Nově nás sledujte na Instagramu a Facebooku: profil MedidermHelp.

Velice si vážíme všech přibližně 800 pacientů, kteří již požádali o sadu vzorků všech výrobků zdarma na mediderm@variopharma.cz. I nadále chceme vyhovět všem zájemcům!

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 5 z vás vyhraje balíček, který bude obsahovat šampon a krém.

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

zoulova.jana@seznam.cz
2.1.2021 17:51

výherci prosím

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip