Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte rodinnou vstupenku do Muzea v Hořicích

Vyhrajte rodinnou vstupenku do Muzea v Hořicích

8.5.2020 - redakce Babinet.cz

V nově zrekonstruovaných prostorách Městského muzea a galerie v Hořicích probíhá výstava Fenomén IGRÁČEK. Výstava představuje populární figurku v nejrůznějších povoláních a charakterech, v historických i moderních variantách.  Přístupná je do 30.5.2020. Návštěvníci uvidí ukázku výroby figurky, seznámí je s historií i současností oblíbené české hračky. Muzeum chce v neposlední řadě připomenout, že také v Hořicích má výroba hraček svou tradici. Jednalo se o hračky dřevěné, jejichž výroba však již zanikla.

obr: Hořická výstava je výjimečná vystavenými figurkami IGRÁČKŮ v podobě Napoleonova kuchaře a jeho ošetřovatelky, hořické sousedky paní Líčkové, která připomíná legendu o původu slavných hořických trubiček. Ty se v Hořicích vyrábí už více než 200 let.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z vás vyhrají rodinnou vstupenku, která zahrnuje vstup do všech níž uvedených subjektů. Vstupenka má platnost do konce roku 2020.

Odpověď na soutěžní otázku naleznete na muzeum.horice.org

TIP: Muzeum v Hořicích dále zve na výstavu s názvem Zdeněk Burian - Dobrodružství pravěku

Výstava Burianových ilustrací ke knížkám Eduarda Štorcha a dalších obrazů s tematikou pravěku, doplněná o vzácné archeologické nálezy, je připravena ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros. V jejím rámci je připravena řada doprovodných akcí pro malé i velké jako komentované prohlídky, přednášky a workshopy. V duchu pravěku se v pátek 12. června ponese také muzejní noc. Výstava bude slavnostně zahájena 14. května a potrvá do 20. září 2020.

Kontakt: Městské muzeum a galerie Hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad 160

otevřeno denně mimo pondělí 9-12 a 13-17 hodin

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Aneta Šestáková - Libišany, Lucie Strejčková - Hlásná Třebaň, Ilona Jirotková - Prachovice

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip