Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte rodinnou vstupenku do Muzea v Hořicích

Vyhrajte rodinnou vstupenku do Muzea v Hořicích

8.5.2020 - redakce Babinet.cz

V nově zrekonstruovaných prostorách Městského muzea a galerie v Hořicích probíhá výstava Fenomén IGRÁČEK. Výstava představuje populární figurku v nejrůznějších povoláních a charakterech, v historických i moderních variantách.  Přístupná je do 30.5.2020. Návštěvníci uvidí ukázku výroby figurky, seznámí je s historií i současností oblíbené české hračky. Muzeum chce v neposlední řadě připomenout, že také v Hořicích má výroba hraček svou tradici. Jednalo se o hračky dřevěné, jejichž výroba však již zanikla.

obr: Hořická výstava je výjimečná vystavenými figurkami IGRÁČKŮ v podobě Napoleonova kuchaře a jeho ošetřovatelky, hořické sousedky paní Líčkové, která připomíná legendu o původu slavných hořických trubiček. Ty se v Hořicích vyrábí už více než 200 let.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z vás vyhrají rodinnou vstupenku, která zahrnuje vstup do všech níž uvedených subjektů. Vstupenka má platnost do konce roku 2020.

Odpověď na soutěžní otázku naleznete na muzeum.horice.org

TIP: Muzeum v Hořicích dále zve na výstavu s názvem Zdeněk Burian - Dobrodružství pravěku

Výstava Burianových ilustrací ke knížkám Eduarda Štorcha a dalších obrazů s tematikou pravěku, doplněná o vzácné archeologické nálezy, je připravena ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros. V jejím rámci je připravena řada doprovodných akcí pro malé i velké jako komentované prohlídky, přednášky a workshopy. V duchu pravěku se v pátek 12. června ponese také muzejní noc. Výstava bude slavnostně zahájena 14. května a potrvá do 20. září 2020.

Kontakt: Městské muzeum a galerie Hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad 160

otevřeno denně mimo pondělí 9-12 a 13-17 hodin

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

 • Volba spotřebitelů 2020: Vyberte nejlepší výrobek a vyhrajte!

  Jako každý rok, tak i letos máte možnost na stránkách Babinet.cz vybrat nejlepší výrobek roku v anketě Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2020 a vyhrát tak balíček nominovaných produktů v celkové. I tento rok je z čeho vybírat! Opět se účastní mnoho zajímavých a atraktivních výrobců se svými nejlepšími novinkami. Proto neváhejte a určitě dejte hlas svým favoritům!

 • Vyhrajte dětské plenkové kalhotky Pampers Pants!

  Úsměv a pohodlí miminek je pro všechny rodiče snad to nejdůležitější na světě. Dětské plenkové kalhotky Pampers Pants vám mohou pomoci a úsměv...

 • Vyhrajte znovupoužitelnou kapsli WayCap pro kávovar Nespresso

  Spotřeba kávy na celém světě neustále roste. Káva je pro mnohé lidi skvělým startem nového dne či symbolem příjemné odpolední pauzy. O kávových...

 • Vyhrajte symfonii chutí pro vaše maminky

  Svátek všech maminek je za rohem, a pokud chcete tu svou obdarovat něčím, co ji opravdu potěší, volba by měla padnout na bonboniéru Tatiana ....

Náš tip