Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak se na jaře zbavit mravenců v bytě. Několik osvědčených babských rad

Jak se na jaře zbavit mravenců v bytě. Několik osvědčených babských rad

22.3.2020 - redakce Babinet.cz

Pět si jich pochoduje po kuchyňské lince, tři plavou v psí misce s vodou, jeden si drze špacíruje po chlebu s máslem a vy jen běháte a snažíte se je zlikvidovat. Nic nepomáhá. Jednoho zabijete a další milion mu přijde na pohřeb. O kom je řeč? O mravencích. O čem bude řeč dál? O tom, jak se jich konečně zbavit.

Jak je možné, že se k vám mravenci neustále vracejí? Jste jim snad extra sympatičtí? Oblíbili si vás? Mají vás v GPS jako hlavní cíl? Možná vás to překvapí, ale nic takového v tom není. Dokonce to od nich není ani škodolibý úmysl. Zatoulají se k vám zvenčí, a když zjistí, že se jim u vás povede dobře, už zůstanou. Přestěhují se do vaší domácnosti i se zbytkem mravenčí rodiny. Proč? Poskytujete jim komplet servis. Teplo i potraviny.

Jak mravenčí návštěvě předejít?

Je to naprosto jednoduché.

 • Domácnost udržujte v čistotě.
 • Potraviny skladujte správným způsobem a mějte je pokud možno vždy uzavřené.
 • Nepodceňujte těsnění dveří a oken.

Když už se zabydlí, jak je vystěhovat?

1. Čisté plechovky

  Než vyhodíte plechovky od sladkých limonád a nápojů do koše, vždycky je pečlivě vymyjte vodou a prostředkem na nádobí. Ač se to nezdá, na stěnách plechovek ulpívá velké množství cukru a právě to mravencům přijde vhod.

  2. Kajenksý pepř

   Aroma kajenského pepře mravence dráždí. Nesnáší ho. Trochu pepře proto aplikujte do rámů oken a k prahu u dveří. Mravenci vás obejdou.

   3. Ocet, voda, mýdlo

    Rozprašovač naplňte octovým roztokem. Tedy voda, tekuté mýdlo a ocet. Vše ve stejném poměru. Směs aplikujte na místa, na kterých se mravenci nejčastěji zdržují.

    4. Kypřící prášek a cukrová voda

     Do malé misky dejte kapku vody a větší množství cukru. Přidejte do směsi balíček kypřícího prášku. Mravenci si přijdou do cukrového bufetu a zároveň se naládují i kypřícím práškem. A právě ten je zahubí.

      

     Napsala Bára Klímová


     Ilustrační foto: pixabay.com

      

      

     Vaše názory

     Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

     Vložit komentář

     Další z magazínu

     Náš tip