Babinet.cz  /  Soutěže  /  Soutěžte a ochutnejte nové Chef Menu z Pyrenejí Bageterie Boulevard

Soutěžte a ochutnejte nové Chef Menu z Pyrenejí Bageterie Boulevard

13.2.2020 - redakce Babinet.cz

Historicky už dvacáté první Chef Menu, které Bageterie Boulevard připravuje s vyhlášenými šéfkuchaři, je tentokrát inspirováno Pyrenejemi. Sestavil jej známý šéfkuchař Jean-Paul Manzac, šéfkuchař Corinthia Hotelu Praha. V novém „horském“ menu hrají hlavní roli kachní a vepřové, ale nechybí ani kompletně vegetariánská nabídka z řady Fit Calories pro ty, kteří se rozhodli konzumaci masa omezit.

Oblast Pyrenejí, odkud Bageterie čerpala inspiraci, je opravdový sytý a poctivý kulinářský ráj. Jedna ze základních surovin, bez kterých se tato kuchyně neobejde, je kachní maso na jakýkoli způsob. A to nechybí ani v novém Chef Menu. Recept vytvořený přímo na zimní splín přináší Gaskoňská bageta, kde jsou hlavní surovinou pomalu pečená kachní stehna, dále šalotková marmeláda, jemný francouzský sýr Tomme Noire a nakonec jemně štiplavá rukola plná vitamínů. Svou sytost dokazuje i druhá hlavní bageta s názvem Pepito. Nabízí kousky vepřové panenky kombinované s grilovanými paprikami, salámem chorizo, ovčím sýrem a baby špenátem. Korunu všemu dává neotřelý šafránový dresink. A nebylo by to zimní menu, kdyby v něm nebyla vydatná teplá polévka. Tou je polévka Baratzuri. Jedná se o krémovou polévku z restovaného česneku s křupavými krutony s tymiánovým olejem a lehce pálivého chilli.

Zimní Pyrenejské Chef Menu sestavil rodák přímo z francouzského Gaskoňska Jean-Paul Manzac. Ten se sice v podhůří Pyrenejí narodil, ale už dvacet let žije v Česku. K vaření a kvalitním lokálním surovinám si pak budoval vztah už od raného mládí. „Absolvoval jsem kuchařské lyceum, ale základy vaření mi dala už moje maminka. Chodili jsme na místní trhy a vařili z lokálních surovin, a to takřka každý den. Proto mi je i filozofie Bageterie Boulevard, kdy se snaží lidem zprostředkovat vysokou gastronomii založenou na kvalitních lokálních surovinách, velmi blízká,“ popisuje šéfkuchař. V Praze provozoval francouzskou restauraci i moderní brasserii, s níž tři roky po sobě získal michelinského Biba. Nyní jako šéfkuchař Corinthia Hotelu Praha vede tým 34 šéfkuchařů.

A o co se soutěží? 5 z vás má nyní možnost vyhrát poukázku na ochutnávku Pyrenejského menu. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku.

Více se dozvíte na www.bb.cz

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
J. Zoulová - Praha, Martina Orlová - Praha, Jana Veselá - Ostrava, Michaela Šmídová - Ústí nad Labem, Pavlína Procházková - Zlín

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

zoulova.jana@seznam.cz
26.3.2020 20:31

prosím, to je stará soutěž nebo jsem vyhrála, děkuji

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip