Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Obrácené mytí vlasů. Fenomén, nebo nesmysl? Co na to odbornice

Obrácené mytí vlasů. Fenomén, nebo nesmysl? Co na to odbornice

27.11.2019 - redakce Babinet.cz

Možná, že ani kolem vás neprošla bez povšimnutí zbrusu nová metoda, co se mytí vlasů týče. Jde o převratný způsob, po kterém konečně nebudou vlasy unavené, zplihlé a hlavně dostanou pořádný objem. Toto obrácené mytí vlasů má zajistit i mnohem delší dobu, po kterou zůstanou vlasy čisté a nebudou mastné. Fígl spočívá v jiném pořadí. Čili nejdřív kondicionér a až pak šampon. Na jaký výsledek vsázíte? Myslíte, že tento obrácený způsob funguje? A co na to říká odbornice?

Vyzkoušela jsem za vás

Protože jsem o tomto obráceném způsobu mytí vlasů něco četla již několikrát, nepřisuzovala jsem tak tento objev jen pouhé náhodě. Názorů je však tolik, kolik je lidí. Proto jsem tento obrácený postup sama vyzkoušela. Ihned po umytí jsem měla jasno, kam se názorově přiklonit.

Když si vlasy umyju klasickým způsobem, tedy nejdřív šampon a poté kondicionér, čisté vlasy nejsou pouhopouhým subjektivním pocitem, ale faktem. Vlasy jsou tedy čisté a s objemem nemám sebemenší problém. V takovém stavu vydrží vlasy dva až tři dny. Snad i proto, že se snažím poctivě dodržovat zásady své kadeřnice.

  • Vlasy dobře rozehřát a nechat vlas teplou vodou rozevřít
  • Mýt správnou technikou
  • Balzámu dát potřebný čas k působení
  • Obecně při mytí vlasů nespěchat
  • Vše z vlasů důkladně vymýt
  • Správně foukat, ne pálit
  • Korunovat celkovou péči správnou vlasovou kosmetikou

Po obráceném způsobu mytí byly vlasy ihned po finální úpravě pomocí fénu a hřebenu zplihlé, těžké, elektrizovaly, byly bez pohybu a vypadaly hodně mastně. Takový jsem z nich měla i pocit.

Co říká odbornice?

Mohlo se stát, že pouze mým vlasům tato metoda nevyhovuje. Pokud má někdo přece jen vlasy opravdu velmi jemné a kondicionér, který se nanáší na konec, je zatěžuje a mastí, mohla by tato obrácená technika být jistou alternativou. To se však nepotvrdilo.

„Můj názor je, že vezmeme-li to zdravým selským rozumem, tak šampon vlasy otevře už jen díky jinému pH. A kondicionér vlasy zavírá. Pokud správně zvolíme vlasovou kosmetiku, je to polovina úspěchu. Hodně lidí toho však nedbá, protože je v akci třeba zrovna šampon na hydrataci a ne na objem.“ říká kadeřnice Bára Kelnarová.

Jedním dechem dodává i další podstatnou věc: „Důležité je také použít správný styling. Paradoxně totiž čím jemnější vlasy, tím lehčí styling. Nelze si koupit ten se stupnicí deset a potom se divit, že vlasy jsou křehké, lámou se a pokožka to také nezvládá.“ uzavírá profesionálka.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
27.11.2019 20:31

Já používám speciální, léty osvědčenou metodu. Ve sprcháči je vždycky lahvička a to je šampón. Toho si dám pár kapek na vlasy, umyju, spláchnu vodou. Funguje to tak spoustu let. Občas, ale skutečně jen výjimečně se stane, že je v té lahvičce třeba zapomenuté Savo. Pak holt mám pár týdnů vlasy světlejší - aspoň to tvrdí žena, já nic nevidím, je to pod mou rozlišovací schopností.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip