Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Plody dozrávají, má ještě cenu hnojit?

Plody dozrávají, má ještě cenu hnojit?

26.8.2019 - redakce Babinet.cz

Je to na pováženou. Zahrada je plná nejrůznějších plodů, ale soused hnojí a vy nevíte, jestli se přidat, nebo to nechat napotom? Hnojení má svůj význam pořád, otázkou je co a jak moc do něho chceme investovat.

Jednou z možností je koupit nějaké průmyslově vyrobené hnojivo. Většinou se jedná o granule, které jsou slisované například z kravského hnoje. Takové hnojivo není na škodu, počkejte s ním spíš ale až po sklizni. Substrátům, které jsou vyrobené chemicky, ať je to bílý prášek nebo průzračná vodička se vyvarujte, to není vůbec nic dobrého pro půdu.

Pomáhejte půdě

Pokud chcete hnojit i v tento čas, kdy ještě dozrávají plody, kterým už hnojivem moc nepomůžete a zároveň není „zoráno“ abyste mohla pěkně prohnojit půdu, tak si naložte kopřivy. To je geniální záležitost, díky které půdě dodáte vše, co jí rostliny berou.

Do sudu nebo jiné větší nádoby dejte kopřivy a vodu v poměru jedna ku jedné. Nechte týden dva stát a můžete používat. Záhony pěkně zalévejte, nezapomeňte však, že tuto záležitost musíte naředit jedna ku jedné, dokázala by totiž spálit rostliny, které tím pokropíte.

Průběžné dodávání hnojiv je velmi dobrá příprava, tím, že na podzim nasypete trochu hnuje na záhony není vyhráno. Snažte se tedy průběžně.

Hnůj i slepičinec

Také můžete sehnat kravský nebo koňský hnůj a volně jej rozhazovat na záhonky. Jednoduše dodávat ztracené živiny. Stejně tak jsou dobré namočené slepičince, které také ředíme jedna ku jedné, abychom nespálili rostlinky.

Na podzim pak klasicky také přihnojujeme, stejně tak později na jaře, nicméně půda bude mnohem lépe vyživená a prohnojená, než kdybychom na to celou vegetaci nenašli čas.

 

Napsala Zuzana Zelenková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.