Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Na kafi s Josefem Dvořákem chyběl ministr dopravy

Na kafi s Josefem Dvořákem chyběl ministr dopravy

14.7.2019 - redakce Babinet.cz

Na křtu nové knihy herce a komika Josefa Dvořáka „Na kafi s Josefem Dvořákem“, kterou vydává ve spoluautorství s novinářem a publicistou Petrem Matějčkem, se 20. června v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze sešlo opravdu početné publikum. Není divu, vždyť setkání s Josefem Dvořákem je opravdu těžko odolat a rolí kmotrů se navíc ujaly opravdu výrazné osobnosti: herečka Jana Paulová, někdejší televizní hlasatelka a současná herečka Marie Tomsová, poslední žijící rodinná přítelkyně a hospodyně Jana Wericha Eva Tůmová, zpěvačka Petra Černocká, a za kosmonauty se dostavil Vladimír Remek.

Začátek celé slavnostní akce se, bohužel, trochu posunul, protože se čekalo na příjezd nakladatele Pavla Mészárose, který zahájil křest podnětnou sebekritikou:

„Milí přátelé a čtenáři, moc se omlouvám, ale při výběru hostů na náš křest jsme udělali jednu zásadní chybu – nepozvali jsme ministra dopravy. A on mi to dal, jak se říká, ,sežrat‘. Těch osmdesát kilometrů z Ústí nad Labem jsem k vám po nové dálnici jel hodinu a tři čtvrtě…“

Nicméně i přes pozdní příjezd nakladatele se křest nesl v atmosféře příjemné a přátelské, protože Josef Dvořák rozhodně nemá o příznivce nouzi a počet hostů tomu nasvědčoval.

„Vlastně jsme s Petrem Matějčkem měli dělat rozhovor pro noviny, ale najednou jsem si uvědomil, že natáčíme už přes tři hodiny a diktafon pořád běžel a běžel… Takže z materiálu pro rozhovor na dvě tiskové strany najednou vznikl základ pro knihu“, říká Josef Dvořák, který má za sebou již několik úspěšných titulů.

„Tahle kniha se od předchozích přece jen o dost liší. Je vedena formou rozhovoru a obsahuje vzpomínky a úvahy o událostech a lidech. Událostech, které v Pepově životě něco znamenaly, a o lidech, kteří jsou mu blízcí a ovlivnili jho život – ať už pozitivně, nebo negativně. Ale vcelku se kniha nese v pozitivním duchu, chtěli jsme totiž, aby její čtení přineslo lidem radost, i když jsme si povídali také o věcech vážných,“ prozradil o knize spoluautor Petr Matějček.

Nakonec byl Josef Dvořák obdarován – vedle dortu v podobě marcipánového vodníka sedícího na tlusté knize, který mu věnoval Petr Matějček, dostal od nakladatele i půlmetrovou sochu vodníka Josefa:

„Dvacet let mi hlídal studnu u mého domu. Byť je původem z Číny, je to už kovaný Severočech a Ústečák k tomu. Dokonce už trochu láme češtinu. Proto jsem si jist, že u Pepíčka Dvořáka bude v dobrých rukou. Prý už má pro něj vyhlédnuté místo na své chalupě v Českém ráji, za což jsem rád, protože vodník Pepa je už na severočeské klima zvyklý…“, svěřil se nakladatel Pavel Mészáros.

Nepodařilo se vám tuhle akci stihnout? Nic není ztraceno! Pavel Mészáros a Jiří Werich Petrášek se s Josefem Dvořákem i s dalšími hosty setkají ve svém oblíbeném pořadu Hovory W. Jejich první představení se bude konat hned po prázdninách, 25. září, v Divadle Karla Hackera v Kobylisích.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip