Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Čtenářka Marta: Z deníku lázeňské švihačky

Čtenářka Marta: Z deníku lázeňské švihačky

25.5.2019 - redakce Babinet.cz

Neděle: Manžel mne dovezl do lázní a na mne padla pořádná chandra. Padesátka mi klepe na dveře, mám 15 kg nadváhy, v soutěži o počet vrásek v obličeji bych vyhrála první místo. Muž si žije ve svém světě, děti mi vyletěly z hnízda a já najednou nevím, co mám dělat sama se sebou. Rozhodla jsem se, že na to přijdu během týdne rozjímání v lázních v rámci odtučňovacího programu (zdravá strava, posilovna, cvičení). Úplně osamocena tu nebudu, během jídel budu mít tři spolustolovníky – puberťačku, která má maximálně 3 dkg nadváhy (podle mě je anorektička) a mladý pár - paní je v osmém měsíci a doprovází svého manžela, který vypadá, že je v osmém měsíci taky.

Pondělí: Trenér v posilovně je šílenec. Myslí si, že po desítkách let, kdy jsem se pořádně nehýbala, trhnu rekord na všech těch jeho mučících přístrojích! Mám tu sice shazovat kila, ale ne páchat sebevraždu!! Mladý pár u stolu je tak šťasný, že mám podezření, že jsou snad na marjánce. Anorektička je fajn. Vyzná se v módních trendech. Zítra mě bere do města na nákupy, prý mi pomůže vystajlovat můj outfit. Pokusím se jí odměnit dortíkem, snad ho sní.

Úterý: Trenér v posilovně JE šílenec. Teď už je to jisté. Rozhodl se, že v pátek uběhnu na pásu PĚT kilometrů! Snaží se mi namluvit, že to dokážu. Mladý pár je nejen na marjánce, ale i na kokainu, jinak to není možný. Anorektička je hvězda dne. Pod jejím dohledem módní policie jsem si pořídila dvě nové halenky, jeden svetřík, jednu sukni, jedny kalhoty (vše o číslo menší, ať mám motivaci hubnout), kabelku a boty. Přiměla mě dokonce pořídit si nový účes – prvně mi životě mám melír a nabarvené řasy. Vypadám o deset let mladší a cítím se fantasticky. Anorektička se nabízeného dortíku nedotkla. Byla vděčná za moje rady jak na maminku.

Středa: Nemluvím s trenérem. A činky už do ruky nikdy nevezmu! Mladý pár je stále ve svém stavu naprostého štěstí, padá z toho na mne těžký splín. Anorektička je skvělé děvče. Dnes mě nalíčila, cítila jsem se výborně. Propadá z matematiky, nevím proč. Vysvětlila jsem jí kombinace, pochopila je rychle a skvěle zvládla všechny příklady v učebnici.

Čtvrtek: Trenér je sadista. Na pásu mi zvýšil kopec. Odpustila jsem mu až u dorítku, to má za to! Mladý pár měl krizi. Konečně znormálněli. Anorektička hraje na klavír. Hrála jsem kdysi taky, ale jak přišly děti, nechala jsem toho, nebyl čas. Anorektička mi na internetu našla kurs hry na klavír a přihlásila mě na něj. Za dva týdny začínám. Já se tak těším! Rodina bude zírat.

Pátek: Trenér je bůh! Uběhla jsem na pásu pět kilometrů a nedostala infarkt! Mladý pár je zpět na marjánce. Jsem ráda, krize jim nesluší. Anorektička je šťastná, čeká ji první přehlídka. Potřebuje zhubnout tři kila. Dávám ji recept na tukožroutskou polévku. Večer jsme spolu hrály na klavír v kulturní místnosti, ať prý nejsem na první hodině za lůzra.

Sobota: Trenérovi jsem donesla láhev drahého vína. Díky němu jsem si uvědomila, že dokážu cokoli. Potřebuju si věřit, mít správnou motivaci a podporu okolí. Mladý pár pod vlivem marjánky definitivně vybral dítěti jméno Vilém. Anorektička je úžasné děvče, které špatně snáší rozpad rodiny a snaží se sebedestrukcí přitáhnout pozornost rodičů. Marně. Dávám jí číslo, ať mi kdykoli zavolá, pokud bude něco potřebovat.

Neděle: Odpoledne pro mě přijela celá rodina. Nevěřili vlastním očím – maminka v moderní oblečení, nalíčená a s melírem na hlavě. Muž  žárlil, po 25 letech manželství mě to potěšilo. Řekla jsem jim o klavíru, děti byly nadšené, manželovi se to příliš nezdálo, on si snad myslí, že jsem si tu někoho našla a budu s ním jednou týdně chodit na rande! Anorektička mě pozvala na přehlídku. Pojedu a vezmu celou rodinu. Mladý pár si ode mě vzal číslo, pošlou zprávu, až se Vilém narodí. Cítím, že se nový začátek povedl.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
25.5.2019 16:22

Krásné :) Paní Marto, pište častěji, jestli na to i ve svém novém životě najdete čas.

Damián
25.5.2019 17:21

Marto, gratuluji Vám! Stačí se hezky obléct, zajít k holiči a hned je na světě líp. Děkuji za hezký příběh!

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.