Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak zlikvidovat opar ihned aneb Domácí tip na léčivou směs!

Jak zlikvidovat opar ihned aneb Domácí tip na léčivou směs!

25.12.2018 - redakce Babinet.cz

Byť jsme se v minulosti opary již zabývali poměrně detailně, jako věčná nešťastnice s plnou pusou oparů vám dnes spěchám na pomoc s další spolehlivou domácí pomocí. A proč? Protože s prvními podzimními dny už moje rty opět hyzdí čtyři odporně svědivé opary. Láduju se vitamíny, bez balzámu na rty neudělám ani krok a přesto. Jsou tam. Už zase! Ale? V čirém zoufalství jsem objevila směs, která opar okamžitě srovnala do latě.

Štěstí přeje připraveným a nepřipravení dostanou lekci

Mám tu smůlu, že se můžu na hlavu stavět, ale opar se vždycky nakonec vrátí. Když se začne tvořit, dělám cokoliv, jen abych mu zabránila vypuknout úplně. Jen si představím to popraskané místo plné hnisavých puchýřků, které nesnesitelně pálí, bolí, mokvá, a štípe, jdou na mně mrákoty. Nemůžu mluvit, smát se, pořádně jíst a připadám si jako hlavní hvězda obludária. Opar přes půl obličeje a make up nic nezachrání, spíš naopak.

Kdo má s opary stejný a věčný problém, jistě důvěrně ví a zná, o čem přesně mluvím. Takže jsem zase seděla s  hlavou v dlaních, zkoušela všechno, co vždycky zabírá a tentokrát nic. Opar se vesele zvětšoval dál a já nechtěla vyjít z domu. Jenže musím. Důležitá schůzka nepočká. Proto jsem se odhodlala vyzkoušet novinku, ke které jsem však přišla jako slepá k houslím.

Protože spásná směs zabrala OKAMŽITĚ, IHNED, TEĎ, byla by škoda, aby i další věční “oparáři“ byli o tento zázrak ochuzeni.

Co mne zachránilo?

Vzpomínáte na bolavé zuby? Já si na ně nevzpomněla. Muselo mě pravděpodobně osvítit (jistěže ne, jednoduše jsem se pustila do úklidu domácí lékárničky), protože jinak by lahvička s léčivou směsí zůstala v lékárničce a čekala na to, až někdo zase poleze bolestí po zdi.

V oparu to stále naléhavě tepalo a tak jsem na vlastní nebezpečí směs vyzkoušela. Potřísnila jsem jí vatový tampon a přiložila. Najednou se začaly dít věci! Opar se citelně zatáhnul, vysušil, vyštípal se z něj všechen silně nakažlivý hnis (tmu proříznul hrdelní křik a modrooká blondýna ztratila vědomí, hodilo by se dodat. To už by však bylo z jiného filmu.) a od první aplikace směsi se začal zmenšovat. O čem je řeč?

  • Alpa s hřebíčkem

Ano, tak snadné to je. Tyhle obyčejné, dostupné, blahodárné, léčivé a zázračné ingredience mají zásluhu na tom, že se opar konečně nezvětšovalpřestal svědit. Po druhém přiložení tamponu opar ihned zatvrdnul a bleskurychle se na něm vytvořil hojivý a ochranný stroupek. Za jedno odpoledne bylo po oparu! Schůzka byla zachráněna a já se od té doby chodím směsi klanět třikrát denně.

Pokud i vy trpíte na opary, ještě dnes vhoďte pár kousků hřebíčků do Alpy a nechte je tam. Léčivé složky se promísí a můžete kdykoliv použít podle potřeby.

Nezapomeňte se podělit o dnešní rychloradu, která funguje, i s ostatními. Pokud znáte někoho, kdo má opar bez ohledu na to, je li zima, jaro, léto, úterý, Vánoce, nebo první středa v měsíci, nenechávejte si tento lék pro sebe. Věčný oparář vás bude nosit na rukou (stejně, jako já jsem byla vděčná svému muži, který i přes mé protesty hřebíček do Alpy naházel jenom proto, aby nemusel k zubaři).

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip