Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Slavností solné Zlaté stezky v Prachaticích

Slavností solné Zlaté stezky v Prachaticích

19.6.2016 - redakce Babinet.cz

XXVI. ročník bude věnován středověkému obchodu, se kterým je Zlatá stezka neodmyslitelně spjata. S touto koncepcí je spojena i možnost pro všechny návštěvníky - vyrazit si minci s motivem města Prachatice.

Návštěvníci budou také moci shlédnout a vyzkoušet několik tradičních řemesel, jako je např. tkadlec, kovář, sedlář či plstění z vlny. Chybět nebude ani dobová kuchyně, ve které můžete zkusit rozdělat oheň křesadlem, ochutnat čaj a dokonce i něco středověkého, co jedli naši předci. Pro malé i velké „hračičky“ bude připraven rytířský stan s možností vyzkoušení zbroje a stan se středověkými deskovými hrami, jako jsou např. vrhcáby, dáma, mlýn či jarmo. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na naše nejmenší, kterým bude po oba dva dny věnována zahrada hospicového parku. Bohatý trh na Velkém náměstí, s jídlem, pitím a řemeslnými výrobky, je již dlouholetou samozřejmostí…..

A jaký kulturní program jsme pro vás v letošním roce připravili?

Pátek bude opět patřit historii a tradiční slavnostní ceremonii v podobě předání rychtářského práva, historického průvodu a příjezdu karavany soumarů. Připomeneme si dobu, kdy se městu v období renesance nejvíce dařilo. V historické části programu uvidíte a uslyšíte soubor Cink, Fakíra Petra Brauna, Fedrfechtýře či Divadlo Studna. V pozdních večerních hodinách se přeneseme do současnosti a poslechneme si, zazpíváme i zatančíme na známé písně skupiny Argema.

V sobotu dopoledne nás čeká průvod městem, ve kterém v kočáru s panem starostou usedne jedna z ženských hvězd české verze muzikálu Mamma Mia! Vystoupení složené z hitů tohoto muzikálu nás čeká bezprostředně po průvodu. Následovat bude zhruba hodinový program místního tanečního studia Crabdance. Odpoledne bude jako tradičně patřit vystoupením souborů z našich partnerských měst, která již přislíbila svou účast. Ve večerních hodinách se můžeme těšit na koncert známé slovenské skupiny No Name, stále populárnější kapely Jelen a oblíbeného prachatického Top Bandu. Pauzy mezi jednotlivými koncerty vyplní program bubenické skupiny Wild Sticks.

KDE:           Prachatice, na Parkáně a ve Štěpánčině parku, na Malém náměstí.

KDY: 24.06.2016 - 17:0026.06.2016 - 01:00

ZA KOLIK: neuvedeno

Více na http://www.prachatice.eu/slavnosti-solne-zlate-stezky-0

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz