Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Netradiční velikonoční věnec - čtenářský námět číslo 45

Netradiční velikonoční věnec - čtenářský námět číslo 45

29.2.2016 - AndreaP.

Věnce na vstupních dveřích se už v našich končinách zabydlely, co se mění je jen jejich tématické zaměření dle ročního období. A jelikož jde při jejich výrobě krásně popustit uzda své fantazii, můžeme spatřit věnce od těch typických, až po ty, které jsou něčím prostě jiné. A dnes si spolu právě takový ten "jiný" a velmi krásný vytvoříme. Tak trošku nám v redakci připomíná retro styl, který je prostě IN.

 

Potřebujete:

  • větvičky či korpus
  • vajíčka
  • stará klubka vlny
  • staré formičky na cukroví
  • nepotřebné rukavice či ponožky
  • pírka, krajky, kůra a podobně

 

 

Velikonoce se blíží, ale venku je ještě poměrně nevlídno a tak klasická velikonoční vajíčka oblékněte do zapomenutých nespárovaných rukavic či ponožek, které občas objevíte na dně šuplíku.

Připevněte na větvičkový korpus a ošperkujte ho starou formičkou na cukroví. Dolaďte klubíčky ze zbytků vlny, které zase věnec krásně vybarví.

Vše nakonec ještě můžete dozdobit případně barevnými pírky, krajkou a podobně.

A pak už jen zavěste na dveře.

 

Námět nám zaslala paní Eva Honomichlová z Třemošné. Děkujeme !

Pochlubte se ostatním svými nápady a inspiracemi i vy! Posílejte je na email tvurcidilna@babinet.cz a podílejte se tak na tvorbě obsahu této nové rubriky. Za určité období poté vždy vyhlásíme soutěž, do které budou zařazeny došlé náměty, kdy budete moci hlasovat, kdo z vás měl nejlepší nápad a jeho autora pochopitelně odměníme !

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip