Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Německé Porúří láká na výlet s dětmi

Německé Porúří láká na výlet s dětmi

19.2.2018 - redakce Babinet.cz

Oblast Porúří na západě Německa dnes již není pouze průmyslovým srdcem země. Proměnila se ve významné centrum kultury i zábavy, které nabízí nepřeberné množství tipů na výlet pro velké i malé návštěvníky. Široká nabídka muzeí, zábavních parků, zoologických zahrad a dalších atrakcí zaručuje, že se v Porúří celá rodina nebude nudit za jakéhokoli počasí.

Dětské muzeum Explorado

Bývalé obilné silo v duisburském přístavu nabízí přes 3000 m2 interaktivních expozic - v rámci celého Německa jde o největší muzeum, které je určené dětem od 4 do 12 let. Jeho mottem je „prožít, osahat a pochopit“. Děti zde mohou na vlastní kůži poznávat přírodu, techniku, řemesla i média, na vše si mohou sáhnout, smějí v muzeu šplhat, experimentovat a stavět. Vyzkoušejí si tu i práci na vykopávkách a učiní nějaký historický objev, postaví si dům a poznají, jak se pokrývá střecha, v průhledném mlýně uvidí, jak se mele obilí. V části věnované Zemi mohou děti samy spustit zemětřesení, vykopat fosilie, vyzkoušet gravitaci nebo pochopit výbuch sopky. Expozice doplňuje interaktivní výstava „Silná čtyřka“, která představuje čtyři živly – oheň, vodu, zemi a vzduch – ztělesněné čtyřmi komiksovými „akčními hrdiny“. Výstava je již otevřena a potrvá do září tohoto roku.

Explorado Kindermuseum

Philosophenweg 23-25

Duisburg

www.explorado-duisburg.de

Otevírací doba pro veřejnost:

úterý – čtvrtek 15 – 18 h

pátek – neděle 10 – 19 h

Vstupné:

Odpolední vstupné 9,50 eur

Denní vstupné 16,50 eur

Rodinné vstupné 44,50 eur

Muzeum Neanderthal

V údolí Neanderthal roku 1856 při práci v kamenolomu dělníci nalezli kosti pravěkého člověka. Vyhynulý druh příbuzný dnešnímu člověku dostal jméno právě podle této lokality – neandrtálec. Na místě dnes najdeme muzeum věnované lidským dějinám. Otevřeno bylo v roce 1996 a ročně jeho multimediální expozice nalákají kolem 170 tisíc návštěvníků. Srdcem komplexu je rampa dlouhá 400 metrů, která se jako spirála pomalu zvedá z přízemí jako symbol evoluce od doby před čtyřmi milióny let až do současnosti.

Mimo muzeum je návštěvníkům přístupné i samotné místo, kde k nálezu kostí došlo. To bylo dlouho uzavřené, dnes se však k němu můžete vydat přímo z muzea a poslouchat při tom výklad pomocí audiosystému. Trasa údolím Neanderthal vede k místu nálezu, prohlédnout si můžete také dvousetmetrovou časovou osu, která symbolizuje vývoj posledních dvou a půl miliónu let.

Neanderthal Museum

Talstraße 300

Mettmann

www.neanderthal.de

Otevírací doba muzea:

úterý – neděle 10 – 18 h

Otevírací doba naleziště:

úterý – neděle 10 – 17 h

od listopadu do února 10 – 16 h

Vstupné:

Dospělí: 9 eur

Děti 4-5 let: 4 eura

Děti 6-16 let: 5 eur

Aquazoo Löbbecke Museum Düsseldorf

Zoologická zahrada zaměřená na vodní a podvodní život na podzim znovu otevřela své brány po čtyřleté rekonstrukci. Na ploše 6800 m2 jsou zde k vidění tři tisícovky zvířat téměř pěti set různých druhů. Aquazoo představuje perfektní cíl pro všechny velké i malé návštěvníky, které fascinuje rozmanitý svět zvířat a podmořský život. Můžete si zde projít celou historií evoluce i s jejími živoucími příklady, nahlédnou přímo pod hladinu a také se dotknout například krokodýlí kůže nebo mořských korálů. Prostor k vlastnímu zapojení poskytuje také nová interaktivní výstava „Člověk a moře“, která vysvětluje fungování mořského ekosystému.

Aquazoo Löbbecke Museum

Kaiserswerther Str. 380

Düsseldorf

www.duesseldorf.de/aquazoo

Otevírací doba:

denně 10 – 18 h

Vstupné:

dospělí 9 eur

děti 5 eur

rodinné vstupné 18 eur

Jeskyně Dechenhöhle v Iserlohnu

Ponořte se do světa krápníků a jeskynních medvědů: Dechenhöhle je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších krápníkových jeskyní v Německu. Objevili ji roku 1868 dva železničáři (trať vede těsně kolem), kteří hledali ztracené kladivo. Místo něj našli krásnou krápníkovou jeskyni, která je dnes jednou z nejpopulárnějších přístupných jeskyní v Německu. V roce 2015 bylo nainstalováno nové LED osvětlení, které zdůrazňuje nejzajímavější části krápníkové výzdoby. Nezapomenutelný výlet pro celou rodinu se vyplatí za každého počasí, uvnitř panují neměnné podmínky a otevřeno je tak celoročně. Uvnitř jsou návštěvníkům k dispozici bezpečné cesty, takže se nemusíte bát vstoupit ani s dětmi, pro které je průzkum jeskyně napínavým dobrodružstvím.

Dechenhöhle Iserlohn

Dechenhöhle 5

Iserlohn

www.dechenhoehle.de

Otevírací doba:

prosinec – únor: so-ne 10-16 h

březen: denně 10-16 h

duben – říjen: denně 10-17 h

listopad: denně 10-16 h

Vstupné:

Dospělí: 7 eur

Děti 3-17 let: 4,50 eur

Tip na dopravu: Výhodnou možnost dopravy na západ Německa představuje přímá linka společnosti Eurowings mezi Prahou a Düsseldorfem. Celou oblast Porúří pak můžete projet vypůjčeným autem, které si lze zarezervovat zároveň s letenkou na www.eurowings.com.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip