Babinet.cz  /  Tajemno  /  Bývalá hájenka v obci Výšinka: Děsivé místo plné paranormálních jevů

Bývalá hájenka v obci Výšinka: Děsivé místo plné paranormálních jevů

16.10.2023 - redakce Babinet.cz

Snad každý alespoň jednou v životě zažil ten pocit, kdy se při pobytu na nějakém místě necítil dobře, aniž by znal nějaký logický důvod tohoto pocitu. Často jsou na vině špatné geopatogenní zóny nebo místa, kde došlo k násilí, které se velmi silně otisklo do svého okolí. Na takových místech můžeme cítit i bezdůvodný strach, úzkost nebo jen máme tendenci toto místo urychleně opustit, aniž víme proč. Samozřejmě, že někdy může být na vině i autosugesce, pokud o nepříznivé minulosti takového místa víme již předem, ale kdo ví?

foto / Pixabay

Jedním takovým méně známým místem, které by citliví jedinci neměli vůbec navštěvovat, je bývalá hájenka v obci Výšinka, jež se nachází v okrese Trutnov a je součástí obce Hajnice. O tomto domku, který je znám především mezi lidmi, kteří se zabývají paranormálními jevy, se vypráví mnoho historek...

Vše mělo začít kdysi dávno, kdy na tomto místě stála původní hájenka. Když hajný zemřel, byl z neznámého důvodu pochován nedaleko domku, kde žil. Možná bylo jeho přáním být pohřben na místě, které miloval. Za nějakou dobu byl starý domek zbourán a také na pohřbeného myslivce se zapomnělo. Nový dům pak byl údajně postaven přímo na jeho hrobě. A právě narušení klidu mrtvého pak mohlo být spouštěčem paranormálních aktivit.

Několik stovek metrů od domku se také nachází smírčí kříž, jehož původ není zcela jasný. Stalo se snad v těchto místech již dávno před stavbou hájenky nějaké neštěstí? Kříž se prý navíc naklání směrem k domku, jako kdyby chtěl na něco upozornit.

Nepodložená legenda tvrdí, že zde měli za 2. světové války nacisté vyvraždit celou rodinu. Jiná verze pak vypráví, že na konci 2. světové války zde byli naopak zavražděni zajatí němečtí vojáci. V 50. letech minulého století pak mělo v tomto domě dojít k šestinásobné vraždě. Tu měla údajně spáchat duševně nemocná žena. Podle vyprávění některých obyvatel z blízkého okolí zde také prý měly být nalezeny ostatky vězňů z pochodu smrti.

Podle tvrzení místních obyvatel je údajně v noci, mezi druhou a třetí hodinou ranní, slyšet klapání dřeváků a je vidět záhadné, pohybující se světlo. Jedna z majitelek prý v domě měla spatřit postavu vojáka a často slýchávala střelbu a křik v němčině.

V kuchyni prý samy od sebe mění místo uložení nejrůznější předměty a často se rovněž ozývá klepání na dveře či okna, aniž by na druhé straně někdo stál. Navíc prý bývá v domku slyšet též zvuk padajících mincí a vyskytují se zde i další podivné zvukové jevy.

V domku se pak prý sám od sebe velmi často bezdůvodně zapínal i alarm. Domek také velice často měnil majitele. Těm prý nepřinesl nikdy žádné štěstí a jeho obyvatelé bývali stále nemocní. Dům také přitahoval zloděje a byl několikrát vyloupen. O tom, že zde není něco v pořádku, svědčí i skutečnost, že někteří řidiči, projíždějící kolem, cítí podivnou nervozitu a mrazení.

Ať již jsou některá zmíněná tvrzení založena na pravdě či nikoliv, nesmíme zapomenout, že realitu si tvoříme svým vlastním myšlením, a tak se nevědomky posiluje energie takového místa. A zcela jistě by také nebylo od věci podrobně prostudovat místní historii. Například asi čtyři kilometry od domku se nachází místo, kde v roce 1745 došlo ke krvavé bitvě U Žďáru, kde padlo několik tisíc mužů, a tak se vtírá myšlenka, že negativní energie se na tomto místě mohla usadit již kdysi dávno před stavbou původního domku...

napsal Petr Matura

zdroje : paramag.eu, cs.wikipedia.org, mysteric.webnode.cz, Facebook, archiv.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz