Babinet.cz  /  Recepty  /  Dětská jídla  /  Jablečný pudinkový dezert nejen pro děti

Jablečný pudinkový dezert nejen pro děti

24.7.2019 - AndreaP.

Všude, kam se jen podívám, teď dozrávají na zahrádkách letní jablka. A tak je třeba si ještě více zpříjemnit tyto prázdninové dny,  a proto si uděláme lehký dezert, který velmi ocení děti.

Potřebujeme:

  • 10 jablek
  • 2 pudinkové prášky
  • 2 vanilkové cukry
  • piškoty
  • šlehačka na dozdobení

Jablka oloupeme a zbavíme je jádřinců.  Pak je nakrájíme na malé kostičky, které dáme do hrnce a zalijeme studenou vodou, a to tak, aby byla zhruba centimetr nad jablky.

Nasypeme dva vanilkové cukry, zamícháme a pod pokličkou dusíme. Musíme hlídat, voda se ráda vypařuje, takže postupně dolévat vodu, a to do doby, než jsou jablka rozvařená.  Pomoci si v průběhu vaření můžeme šťouchačkou na brambory, kterou budeme jablka rozmělňovat při varu.

Potom si do poloviny hrnku nalijte vodu a v ní rozkvedlejte dva pudinky a hned vlijte do rozvařených jablek, ztlumte oheň a duste tak 2 minuty za stálého míchání. Pozor, připaluje se to, takže opravdu míchat. Poté odstavíme a necháme trošku vychladit.

Nachystáme si dortovou formu nebo menší pekáček a pokládáme první vrstu piškotů, pak vlejeme jablečnou hmotu a pak další vrstvu piškotků a další vrstvu jablíček. Necháme ztuhnout tak na minimálně hodinu v chladu.  Nakonec zdobíme šlehačkou.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz