Babinet.cz  /  Recepty  /  Komerční obsah  /  Kuřecí křídla CAPE MALAY

Kuřecí křídla CAPE MALAY

29.10.2006 - Redakce Babinet

O produktech Fair trade jsme už psali v souvislosti s vynikajícím palmovým cukrem v článku "Švestkový crumble s mákem a palmovým cukrem". Nabídka Fair trade produktů je obsáhlá a my z ní pro tentokrát vybíráme kořenící směs Cape Malay. Mohlo by se zdát, že půjde o obvyklé koření. Ochutnáte-li ovšem výsledný pokrm, vaše chuťové buňky neomylně zahlásí, že tento africký poklad nabízí něco víc.Kuřecí křídla patří mezi naši oblíbenou surovinu k přípravě sobotního oběda. Jsou rychle nachystaná, rychle upečená a neméně rychle zmizí ze stolu. S jejich oblíbeností však ruku v ruce dochází inspirace, a tak se u nás čas od času způsob jejich přípravy opakuje. Tento stav je pro moji experimentální povahu nepřípustný a je proto hnacím motorem k hledání stále nových ingrediencí a roztodivných variací. Výsledek pak přináší prospěch hned natřikrát: rodina si spokojeně pochutná, čtenáři dostanou další inspiraci a k tomu podpoříme dobrou věc.

Padesátou pátou verzi kuřecích křídel jsem totiž věnovala Fair trade, spravedlivému obchodu, který zaručuje reálnou odměnu těm, od kterých potraviny na vašem stole skutečně pocházejí - lidem z chudých zemí, výrobcům a pěstitelům. Díky tomu se nejen uživí, ale mohou například poslat děti do školy. A to je skutečně dobrá věc.

  • Kuřecí křídla CAPE MALAY v množství pro 2 až 3 osoby připravíte ze surovin:

8 kuřecích křídel, 4 lžičky olivového oleje, 8x otočit kořením Cape Malay, sůl, 1 cibule, 4 plátky slaniny následujícím způsobem: Křídla potřeme směsí oleje, koření a soli, poházíme na měsíčky nakrájenou cibulí a kusy slaniny a pečeme přikryté 45-50 minut v horkovzdušné troubě při 180 stupních Celsia (v klasické troubě při 200 stupních). Na posledních 5 minut necháme křídla dopéct odkrytá. Kuřecí křídla podáváme nejlépe s Fair trade jasmínovou červenou rýží a případně s pečenými kaštany - ty si můžete připravit podle našeho článku Upečte si kaštany.   Koření Cape Malay Kořenící směs Cape Malay patří do řady "A taste of Afrika" pocházející z Jihoafrické republiky. Praktický a mimořádně účinný mlýnek obsahuje 45 gramů směsi semínek koriandru, fenyklu, černého pepře, kmínu, kousky bobkového listu, sušených chilli papriček, sušené cibule a česneku a krystalky mořské soli. Tato famózní kombinace se výborně hodí k drůbeži a pečenému jehněčímu. Okořenit s ní můžete i sekanou nebo karbanátky. 45 gramové balení Koření Cape Malay příjde na 143,- Kč a najdete jej v nabídce e-shopu Fairove.cz. Mlýnek je navíc možné opět naplnit. Kořenící směs k doplnění vám Fairove.cz zašle na požádání.   Kořenící směs Cape Malay k přípravě receptu poskytl e-shop www.fairove.cz - obchod s Fair Trade produkty.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>