Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Červencové akce ve středních Čechách: Den řemesel ve skanzenu, večerní prohlídky i zážitkové jízdy pákovými drezínami

Červencové akce ve středních Čechách: Den řemesel ve skanzenu, večerní prohlídky i zážitkové jízdy pákovými drezínami

14.6.2024 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách v měsíci červenci a vyražte s rodinou za zábavou.

 

Kutnohorské léto, Kutná Hora a okolí

1.7. – 30.8.

Kutnohorské léto, festival netradičních prohlídek památek a dalších zajímavostí ve městě a okolí, se koná již po šestnácté. Kutnohorské léto je celoprázdninový festival s podtitulem Jeden den nestačí. Těšit se můžete na noční prohlídky Sedlecké katedrály nebo kostnice, chrámu sv. Barbory, netradiční prohlídky kláštera sv. Voršily, na letní výstavy v galerii GASK nebo na noční prohlídky či produkce na zámku Kačina. Do programu je zapojen i Vlašský dvůr. 

foto / se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

Večerní prohlídka skleníků na Konopišti

3., 17. a 19.7.

Pro letošní sezonu si zámek Konopiště opět připravil prohlídku, během které je možné si prohlédnout osvícené skleníky Růžové zahrady. Růžovou zahradu na Konopišti založil arcivévoda František Ferdinand d´Este v období kolem roku 1900. Skleníky s teplomilnými a subtropickými rostlinami, korkový pavilon a sochařská výzdoba tvoří nedílnou součást tohoto oblíbeného místa.

Den řemesel ve skanzenu Vysoký Chlumec

13.7.

Areál skanzenu na Vysokém Chlumci ožije řemesly spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Z řemesel, která se uplatnila i při budování tohoto skanzenu, bude k vidění práce tesaře, hrnčíře, řezbáře nebo předení na kolovrátku. Uvidíte také truhláře, krajkářku nebo pečení chleba v historické peci. V provozu bude pila, mlýn a kovárna.

Moře u Mělníka

13. 7.

Tento den se Mělník již popáté promění na přístav plný vůní a chutí. V parku Na Podolí se uskuteční oblíbený festival pro celou rodinu. Přijďte si užít den plný divadelních představení, koncertů, cirkusových a akrobatických show a workshopů. Po celý den můžete ochutnat chutě celého světa od více než 40 food trucků a stánků. V rámci programu se představí soubory The Bohemian Busketeers, Chůdadlo nebo Bratři v tricku a další.

Léto na drezíně, Střezimíř

14.7., 28.7.

Pro milovníky netradičních zážitků a romantiky opuštěných železničních kolejí přichází i letos v létě jedinečná nabídka - zážitkové jízdy pákovými drezínami pod názvem „Léto na drezíně“. Pojďte se vydat za dobrodružstvím na nejvýše položeném nádraží na bývalé dráze císaře Františka Josefa a užít si nezapomenutelnou projížďku manuálně poháněnými turistickými drezínami Vlašťovka a Dvojka.

Den poutníka, Skalka – Mníšek pod Brdy

19.7.

Nenechte si ujít tradiční poutnickou akci u příležitosti svátku sv. Jakuba, patrona poutníků, na kterou navazuje pěší putování. Sraz je v 9 hodin v Řevnicích, odkud se vydáte na komentovanou prohlídku barokního areálu Skalka. Dozvíte se více o poutních projektech v Česku, vyslechnete příběhy poutníků nebo si užijete koncert kapely Na Boso. Nabízí se i možnost přespání na faře v Mníšku pod Brdy.

Večer otevřených bran na zámku Žleby

20. 7.

Prohlídky v rámci Večera otevřených bran jsou určeny pro milovníky památek, jimž pracovní povinnosti nebo volnočasové aktivity znemožňují navštívit žlebský zámek v průběhu obvyklé denní otevírací doby. V průběhu standardních prohlídek v netradičním čase je možné se společně projít napříč staletími a poznat večerní atmosféru pohádkového zámku i jeho přepychové vybavení. Je možné si zvolit jeden ze dvou zámeckých okruhů nebo jejich kombinaci.

Projekce Spalovače mrtvol v letním kině, Vinařice

25.7.

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Projekce proběhne pod širým nebem v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích, za nepříznivých klimatických podmínek bude film promítán v budově  skanzenu. Představení je součástí programu Středočeského kulturního léta 2024.

43. Silmet Rally Příbram

26. – 27.7.

První ročník příbramské rally se konal v roce 1979. Od té doby se stal tradičním automobilovým závodem. Každoročně se koná v Příbrami a láká tisíce fanoušků motoristického sportu. Trať závodu vede krajinou Příbramska a divákům nabízí atraktivní podívanou.

"Jděte do Prčice po celý rok", oblast Toulava

celoročně

Turistická oblast Toulava představila nové dálkové pěší a cyklotrasy s názvem "Jděte do Prčice po celý rok". Stezky vedou ze tří měst v regionu Toulava - z Tábora, Milevska a Sedlčan do hlavního města českých pochodů Sedlce-Prčice. Dohromady se jedná o 5 pěších tras a 3 cyklookruhy. Cílem je ukázat krásnou krajinu Jistebnické vrchoviny, okolí Milevska a Sedlčanska celoročně. Celková délka tras je přes 150 km a stezky využívají stávajícího značení Klubu českých turistů. Turisté mohou vidět místa, jako je vyhlídka z vrcholu sjezdovky Monínec, Skanzen Vysoký Chlumec, Klášter Milevsko a další.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz