Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  I letos středočeské léto rozehraje kultura, tentokráte počtvrté

I letos středočeské léto rozehraje kultura, tentokráte počtvrté

17.5.2024 - redakce Babinet.cz

4. ročník Středočeského kulturního léta je tady. Festival konaný pod širým nebem středočeských muzeí a památníků opět slibuje nezapomenutelné akce. Startuje se už 30. května. Celkem 65 akcí se odehraje na půdě 16 příspěvkových organizací do konce září.

Ani letos nebude chybět bohatý kulturní program středočeských příspěvkových organizací, který se do podvědomí lidí dostal pod názvem Středočeské kulturní léto. Multižánrový festival pod širým nebem odemkne koncert kapely Klíč v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy.

Středočeské kulturní léto na zámku Nižbor / se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

Další zajímavé akce jsou hned v závěsu. Nezaměnitelný hlas Daniela Hůlky rozezvučí Podblanické muzeum (5. června), ve Středočeském muzeum v Roztokách u Prahy své nástroje naladí kapela Sto zvířat (14. červa) a v rytmu popu se ponese červencový večer v Jílovém u Prahy díky ABBA Revival (26. července).

Stálicí v repertoáru Středočeského kulturního léta se stala Rusalka, kterou hned třikrát (22., 24. a 26. června) odehrají v parku Památníku Antonína Dvořáka, kde slavná opera vznikla. Kromě ní si Památník přichystal také nové nastudování opery Čert a Káča (16., 18. a 20. června). Její verze pro dětské diváky je v Památníku naplánována na 10. srpna. To v Staré Huti u Dobříše se bude válčit s mloky. 15. a 16. června a 24. srpna je na programu Památníku Karla Čapka činoherní divadlo Válka s mloky.

K létu neodmyslitelně patří také letní kina. Popcorn a colu si doneste do Hornického skanzenu Mayrau nebo do Mladoboleslavského hradu, kde se na plátnech bude promítat česká filmová klasika.

Kompletní program najdete na www.stredoceskekulturnileto.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz