Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Město Kašperské Hory zve na letošní stálé akce

Město Kašperské Hory zve na letošní stálé akce

2.4.2021 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na kalendář kulturních větších nebo stálých akcí v Kašperských Horách, které město chystá v letošním roce.

fotografie: se svolením města Kašperské Hory

červen

Středy | 15:00

Komentované prohlídky města

Cca 75 minutová prohlídka města s průvodcem. Prodej vstupenek na MěKIS, tel.: 376 503 413.

červenec

Červenec, srpen

úterý a čtvrtek od 15:00, neděle od 10:30

Komentované prohlídky města

Cca 75 minutová prohlídka města s průvodcem. Prodej vstupenek na MěKIS, tel.: 376 503 413.

05.07. | 22:00

Purgatio Kchun

V kostele sv. Mikuláše v Kašperských Horách se uskuteční ojedinělý koncert. Projekt ,,Purgatio", pěveckého dua KCHUN v podání  zpěváků Martina Prokeše a Marka Šulce. Projekt ,,Purgatio" je naprosto ojedinělé
a v České republice dosud ve své originalitě neprezentované audiovizuální dílo, spojující gregoriánský chorál, renesanční polyfonii, mluvené slovo a kresbu světlem v jeden celek.

Kostel sv. Mikuláše

Srpen

07. – 8.08. | 10:00

Kašperskohorská pouť – Pouť Panny Marie Sněžné

Kromě duchovního programu a kolotočů na Žižkově náměstí obohatí program sobotní vystoupení folklorních souborů, hudebních skupin a nedělní setkání harmonikářů. Těšit se můžete i na staročeský jarmark plný zajímavého sortimentu.

Září

Středy | 15:00

Komentované prohlídky města

Cca 75minutová prohlídka města s průvodcem. Prodej vstupenek na MěKIS, tel.: 376 503 413.

11.09.

Šumavské Kašperské Hory

Zpět v čase se vrátíme opět při slavnostech města. Přeshraniční spolupráce s partnerským městem Grafenau byla obnovena před 30 ti lety. Během celodenního programu se přeneseme také až do doby, kdy po Zlaté stezce proudily soumarské karavany a obchodně propojovaly tato dvě území. Součástí bohatý kulturní program.

Celoročně

Kešky pro opravdové dobrodruhy v okolí Kašperských Hor

Přidej se k nám a najdi 10 dobře ukrytých krabiček na krásných místech v našem okolí. Novinkou loňského roku jsou tzv. unikátní kódy v krabičkách. Za sebrání minimálně sedmi takových kódů získají děti v infocentru na radnici odměnu. Druhá cena je za nasbírání alespoň čtyř kódů. Jsou umístěny v krabičce, stačí je jen vyfotit znění nebo přepsat. Pokud se rozhodnete objevit alespoň pár takových krabiček a vydat se probádat přírodu, tak podklady s mapou jsou k dostání na již zmíněném infocentru nebo na webových stránkách města. Součástí brožury je psaný text s přesnou polohou, popis dané lokality a taky GPS souřadnice. Doporučujeme si stáhnout do telefonu Mapy.cz a zadat souřadnice do aplikace. Na turistické mapě v mobilu se vám zobrazí přesná poloha a vy si pak můžete trasu naplánovat podle sebe. Přejeme krásnou procházku a prožitá dobrodružství.

Říjen

29. – 31.10.

Filmové Kašperské Hory

Další ročník filmového festivalu představí různé filmy, které souvisí se Šumavou. Z široké filmové nabídky si vyberou jak dospělí, tak i děti. Ve foyer kina bude připraveno promítání dětských filmů a animační dílna pro děti. Program včas upřesníme. Proto prosím sledujte náš kalendář kulturních akcí nebo facebookové stránky.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>