Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Muzeum stříbra v Kutné Hoře virtuálně. Projděte si unikátní výstavy a poznávejte naší historii

Muzeum stříbra v Kutné Hoře virtuálně. Projděte si unikátní výstavy a poznávejte naší historii

27.11.2020 - redakce Babinet.cz

Středočeská kulturní zařízení se se svými návštěvníky stále ještě kontaktují pouze v online prostředí. I tento víkend máte možnost užít si výstavy z pohodlí a bezpečí domova. Zapněte si počítač a podívejte se na tipy od Středočeské centrály cestovního ruchu, které stojí za zhlédnutí.

Galerie Středočeského kraje

I aktivity Galerie Středočeského kraje (GASK) se přesouvají do on-line prostoru. Na webu a sociálních sítích můžete sledovat inspirativní videa z aktuálních i již proběhlých výstav. Velmi oblíbený je také seriál, ve kterém lektorky GASK představují zajímavé knihy pro děti i dospělé. Již na jaře se podařilo realizovat kompletní virtuální prohlídku rozsáhlé stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem. Každý, kdo vstoupí do tohoto prostoru, si zde může prohlížet významná díla předních umělců, sledovat videa nebo poslouchat podcasty k vybraným dílům. Bohužel nebude možné uskutečnit ani oblíbený předvánoční market ADVENT – DESIGN – GASK, na kterém se prezentují přední designéři, někteří úzce svázaní s výstavním programem GASK. Fanoušci designu však nebudou tak úplně ochuzeni. GASK bude představovat vybrané tvůrce v on-line prostoru a vše vyvrcholí soutěží o skvělé designérské kousky.

Muzeum stříbra v Kutné Hoře

Také muzeum stříbra v tuto chvíli pracuje na virtuálních prohlídkách výstav. Z poslední doby stojí za shlédnutí ta o Lucemburcích nebo Václavu IV., která proběhla loni k 600. výročí jeho úmrtí, ale i další nevšední virtuální výstavy rozhodně nevynechejte. Pestrost si muzeum udržuje i na sociálních sítích, kde najdete informace k jednotlivým výstavám, ale také zajímavé soutěže a kvízy. V tuto chvíli muzeum pracuje i na konceptu současného dění a prosí občany o spolupráci při zachycení nynějšího nelehkého období COVIDu 19 ve své sbírce Dokumentace současnosti. Rádi by zaznamenali vše, co v souvislosti s pandemií vznikalo, jako například letáky, plakáty, upozornění, roušky, ochranné pomůcky. Máte tedy jedinečnou šanci ovlivnit, jak na tuto pohnutou dobu budou nahlížet další generace. Kontaktovat můžete kurátorku sbírky Kateřinu Vavruškovou na e-mailu vavruskova@cms-kh.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz