Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Ústecký kraj  /  Jarní akce na děčínském zámku

Jarní akce na děčínském zámku

15.5.2019 - redakce Babinet.cz

Děčínskému zámku se pomalu, ale jistě podařilo obnovit svoji bývalou slávu. Už dávno to není neznámá památka na periferii republiky, využívaná pro armádní účely. Ale jako ve svých nejslavnějších dobách je opět centrem kulturního dění a obnovy kulturního dědictví. Návštěvu interiérů děčínského zámku lze spojit i s jednou z některých jarních akcí v zámeckých zahradách. Na návštěvníky děčínského zámku čeká Historický trh májový, Den růží v zámecké zahradě, sólový koncert Tonyho Ackermana nebo Dixieland v Růžové zahradě. Díky podobným aktivitám, které návštěvníci vítají, se zámek zařadil mezi jednu z nejnavštěvovanějších památek severních Čech. Za což byl i oceněn.

„Důvodem stálé atraktivnosti zámku mezi návštěvníky je bezesporu široká nabídka prohlídek   a pořádání řady akcí pro celé rodiny. Ty pak na zámku dovedou strávit celý den nebo se opakovaně vracet v průběhu roku,“ uvádí Ing. Iveta Krupičková, ředitelka Zámku Děčín. „Nabízíme dvě klasické prohlídkové trasy v jižním a západním křídle, další dvě prohlídky pro děti i celé rodiny, a navíc prohlídku pro milovníky architektury,“ dodává Iveta Krupičková.

HISTORICKÝ TRH MÁJOVÝ

Letošní ročník historických trhů bude stylizován do období pozdního středověku, kdy Děčínu vládl Zikmund z Vartenberka, nazývaný někdy též Černý rytíř. Jak naznačuje už jeho přezdívka, neštítil se žádné zrady, úskoku či násilného skutku, aby rozšířil svůj majetek. Jeho dobrodružný život byl plný bitev, šarvátek a loupežných přepadů, takže v programu nebudou chybět šermířská vystoupení ani divácky oblíbené scénky. Atmosféru trhů doplní desítky stánků s občerstvením a stylovým zbožím. Po oba dva dny bude také v jižních zahradách i v Knihovním sále zámku možnost prohlédnout si soutěžní práce 48. ročníku Mistrovství floristů ČR Děčínská kotva. Trh proběhne 18. – 19. května. 2019. V sobotu 18. 5. od 9 do 19 hodin, v neděli 19. 5. pak od 10 do 17 hodin. Vstupné je 50 Kč dospělí a 20 Kč snížené.

Den růží v Růžové zahradě

Růžová zahrada, která vznikla při raně barokní přestavbě zámku v 70. letech 17. století je kouzelná především v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží. Prostor zahrady ohraničuje ze západní strany sala terrena s dochovanou freskovou výmalbou z roku 1678 a ze strany východní vznosný vyhlídkový gloriet zdobený galerií barokních soch. Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, když byla zahrada osázena růžemi. Vzniklo tak jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii. Právě zde proběhne 16.6. Den růží v Růžové zahradě. Rozkvetlou Růžovou zahradou plnou omamné vůně se ponesou tóny při koncertu Kláry Kozlíkové a houslového souboru IMPIRA. Na programu jsou také přednášky o pěstování růží a ukázky květinových vazeb, hra pro děti a dílničky či komentované prohlídky Růžové zahrady. Každý návštěvník Dne růží si najde to své. Akce se koná 16. června 2019  od 10:00 do 18:00. Vstupné je 20 Kč dospělí a 10 Kč děti.

Den růží ukončí každý den vystoupení DĚČÍNSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU v 18:00 v Knihovním sále. Půjde o Jarní koncert Děčínského pěveckého sboru pod vedením Prof. PaeDr. Jiřího Holubce, Ph.D. Vstupné 100 Kč.

TONY ACKERMAN – sólový koncert dne 26. června 2019

Sala terrena v Růžové zahradě uvede v 18:00 benefiční koncert. Ten pořádají Andělé bez křídel z.s. Americký virtuózní kytarista Tony Ackerman žije ve České republice třicet pět let. V jazzovém duetu s Martinem Kratochvílem odehrál tisíce koncertů nejen u nás, ale po Evropě, v USA, a na blízkém Východě a společně nahráli devět LP. V Děčíně se Tony Ackerman představí ve fascinujícím sólovém večeru na pěti akustických kytarách. Při svých koncertech čerpá z hudebních kořenů různých amerických stylů, jako jsou folk, bluegrass, blues, brazilská bosanova. Zazní také originální skladby inspirované hudebními styly z celého světa. Vstupné 200 Kč dospělí, 150 Kč děti, studenti a senioři.

DIXIELAND V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ 27. června 2019

Růžová zahrada bude hostit i malý letní festival dixielandových kapel z Děčína a okolí. Zahájen bude kapelou Old Boys. Akce potrvá od 17:00 do 19:00. Vstupné do Růžové zahrady 20 Kč dospělí a 10 Kč děti.

více na www.zamekdecin.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz