Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Ústecký kraj  /  Bitva Budyně nad Ohří

Bitva Budyně nad Ohří

8.8.2017 - redakce Babinet.cz

Už posedmé se letos změní hrad v Budyni nad Ohří v místo bojů mezi Švýcary a Burgunďany, jak je kronikáři zaznamenali v kronikách konce 15. století.

Průběh válečného tažení Savojských dnešním kantonem Valais budete moci sledovat na vlastní oči dne 12. srpna 2017 na hradě v Budyně nad Ohří, kde se uskuteční již sedmý ročník historické akce „Bitva Budyně“ s mezinárodní účastí (Slovensko, Německo, Francie), tentokráte uvidíte příběh s názvem „Boj o údolí“.

Letos se bude v průběhu programu bitva v příkopu opakovat a budou tedy bitvy dvě  - od 13:00 a 16:00! A nejenom to, diváci nepřijdou o oblíbenou ukázku výcviku s dlouhými píkami, rozptýlení poskytnou muzikanti, šermíři, trh kromě zboží a bohatého občerstvení nabídne i ukázky dobových řemesel, zasvěceného výkladu se návštěvníkům dostane ve zbrojnici nebo při prohlídce tábora a pozváni jsou i tanečníci s ukázkou dvorských tanců burgundské šlechty. Program bude jako již tradičně velmi pestrý, ale děti si jistě najdou čas na stezku rytířských dovedností s disciplínami, které prověří jejich schopnosti stát se malým zbrojnošem či dvorní dámou.

Akci pořádá spolek oživené historie Švýcarská pěchota - Rattenchwanz, z.s. ve spolupráci s radnicí a Nadací Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří.

KDE: Budyně nad Ohří

KDY: 12.srpna, 10.00–17.30 hodin

ZA KOLIK: dospělí 120 Kč, děti 60 Kč, rodinné 280 Kč. Parkování zdarma.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz