Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Volně přístupné zříceniny středních Čech, které je lepší navštívit v zimě než na jaře

Volně přístupné zříceniny středních Čech, které je lepší navštívit v zimě než na jaře

4.3.2024 - redakce Babinet.cz

Způsob letošní zimy se nám zdá poněkud nešťastný. Stačí jeden pohled z okna aby bylo jasné, že parafráze této slavné věty nikdy nebyla pravdivější. Je však potřeba vidět sklenici z půli plnou. Holé stromy umožňují poznat místa i výhledy, která jsou v létě kryta bující zelenou vegetací. A takovými místy jsou dobře ukryté zříceniny nad středočeskými řekami.

Královský hrad Týřov

Nad řekou Berounkou v centru CHKO Křivoklátsko se tyčí pozůstatky kdysi královského hradu Týřov. Dovede vás k němu žlutě značená stezka vedoucí po okraji národní přírodní rezervace. Auto můžete nechat na placeném parkovišti ve Skryjích, kam se dá dostat i linkovým autobusem. Výlet spojte s návštěvou nedalekého hradu Křivoklát.

foto / Kamila Kohoutová, Václav Bacovský, Pavla Bičíková

Hrad Zbořený Kostelec

Jen kousek od Týnce nad Sázavou se v listnatém lese skrývají rozvaliny hradu Zbořený Kostelec. Jen krátký výšlap po zelené vás dovede k hradu, který vedle českých králů vlastnil také loupeživý rytíř Kuneš Rozkoš z Dubé. Pár odstavných míst pro automobily najdete přímo pod hradem u autobusové zastávky.

Zámeček Zásadka

Nad soutokem řeky Jizery a Mohelnice navštivte zbytky zámečku Zásadka. Najdete je v obci Sychrov, která je částí města Mnichovo Hradiště. Tak pozor při zadávání do navigace. Takhle zřícenina vás určitě bude bavit. Kromě samotných rozvalin tu najdete i stopy Járy Cimrmana nebo veřejné ohniště, které, spolu s donesenými vuřty, zpříjemní každý rodinný výlet.

Další tipy na výlety na www.strednicechy.cz

FB: @DestinaceStredniCechy

IG: @VisitCentralBohemia

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

sophya
27.3.2024 08:17

It also ensures that employees are on the same page and understand their obligations. Using a consistent structure for all regulations provides employees with a sense of comfort. [word wipe](https://wordwipegame.net)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz