Babinet.cz  /  Tajemno  /  Lomnický přízrak nešťastné dívky, který podle svědků bloudí pouze v zimních měsících

Lomnický přízrak nešťastné dívky, který podle svědků bloudí pouze v zimních měsících

28.2.2024 - redakce Babinet.cz

Jsou místa, která přitahují neštěstí a dodnes působí strašidelným dojmem. Jedno takové místo, kde navíc dochází rovněž i k paranormálním jevům, se nachází nedaleko městečka Lomnice nad Popelkou. Právě zde můžeme potkat přízrak dívenky, který má dokonce i jméno. Jmenovala se Marie Nosková a narodila se za první republiky v obci Skuhrov, v době, kdy lékařská péče byla na nízké úrovni a navíc se lékař do mnoha podhorských oblastí neměl k pacientům v zimních měsících ani šanci dostat.

Malé děvčátko bohužel onemocnělo záškrtem, který v té době byl ještě často smrtelnou nemocí. Proto zákeřné chorobě podlehla ve věku asi pěti let. Jelikož její rodina byla nemajetná, pohřbili holčičku do cizího hrobu a bez rakve.

foto / Petr Matura

Již tehdy kněz, který ji vyprovázel na poslední cestu, vyslovil možná nechtěnou věštbu, která se následně stala děsivou realitou. Řekl totiž, že děvče nedojde po smrti klidu a bude bloudit okolím. Tušil snad již tehdy, jakou má pravdu?

Po nějaké době si totiž místní lidé začali vyprávět o přízraku malého děvčete, bloudícím po okolí. Stávalo se to pouze v zimních měsících, kdy dívka zemřela. Jelikož se dochovala posmrtná fotografie nešťastné dívenky, poznal ji jeden svědek při setkání, kdy jí viděl do obličeje. Lidí, kteří se se zjevením setkali, je poměrně mnoho. A k některým setkáním došlo dokonce ještě i v nedávné době. 

Svědkové dívku spatřují v lehkých tenkých modrých šatičkách a po oslovení dívka zmizí. Jeden z nedávných svědků ji spatřil, když se vracel domů autem. Myslel si však, že jde o živého člověka, a tak mu doma došlo, že byla lehce oblečena a mohla by zmrznout. Proto se ji vydal hledat, samozřejmě však marně. Jiný svědek, který venčil psa, ji též potkal. Jeho pes se prý přízraku bál.  Najde někdy ubohé děvče klid?

Nejvíce se Maruška zjevuje v místech, kde stojí křížek u cesty, která vede do její vesnice. Není však jediným zjevením, jež lze v těchto místech potkat. Bloudí tu prý i přízrak ženy, která měla být neprávem odsouzena k smrti. V dávných dobách zde totiž stála také šibenice.

Do nedávné doby zde stál rovněž i strom, kde svůj život oběšením ukončilo několik lidí, a tak byl pokácen. To však neodradilo některé sebevrahy a podle informace jednoho z badatelů si nešťastníci k ukončení života našli další místo, a to jen nedaleko od toho původního. I zde prý údajně bývají občas spatřovány podivné přízraky. Lidé se však o tom z pochopitelných důvodů bojí hovořit.

Nedaleko odtud najdeme ještě další strašidelné místo. Je jím dnes již zanedbaný pomník vojína Skrbka na rváčovském hřebeni, který zde v roce 1938 spáchal sebevraždu. Důvodem mělo být splašení jeho koně, který si při nehodě roztrhl břicho o oj vozu, což následně vedlo k rozsypání munice. Dnes bychom řekli, že se jednalo o zcela zanedbatelný důvod k sebevraždě, ale někdy stres a strach z potrestání udělají s lidskou psychikou mnoho. Nebo snad vojína mohlo cosi k sebevraždě ponoukat?

Otázkou však zůstává, co splašilo koně... Někteří lidé to připisují možnému zjevení přízraků, na které mohl kůň reagovat právě takto. Nebo se mohlo jednat jen o pouhou náhodu? Každopádně,  na poměrně malém prostoru se zde vyskytuje až příliš paranormálních aktivit najednou... Může být příčinou kupříkladu nějaké negativní vyzařování? Nebo se zde někdy v dávných dobách odehrávalo něco ještě temnějšího? Odpověď by nám snad mohli poskytnout někteří kvalitní senzibilové...

 

napsal Petr Matura

zdroj:  badatele.net, enigmaplus.cz. svojek.net, ceske-zahady.webnode.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz