Babinet.cz  /  Tajemno  /  Místo proslulé paranormálními projevy. Opuštěné sanatorium Waverly Hills děsí i dnes

Místo proslulé paranormálními projevy. Opuštěné sanatorium Waverly Hills děsí i dnes

3.2.2024 - redakce Babinet.cz

Jedno z nejstrašidelnějších míst na světě se skrývá v americkém státě Kentucky. Zde, u města Louisville, stojí dnes již zcela opuštěné sanatorium Waverly Hills. Bylo otevřeno roku 1910 jako standardní nemocnice pro pacienty s tuberkulózou. O několik let později však v celém státě vypukla epidemie (někdy také nazývána jako "Bílý mor") a stavba se musela kvůli kapacitě lůžek rozšířit.

V roce 1924 byla budova znovu otevřena a byla schopna poskytnout péči více jak čtyřem stům pacientům. Definitivní konec sanatoria nastal až v osmdesátých letech. Roku 1961, kdy byla objevena efektivní léčba proti onemocnění tuberkulózou, bylo sanatorium uzavřeno z důvodu velkého poklesu nakažených lidí.

Následující rok bylo však znovu otevřeno a jako domov pro důchodce sloužilo až do roku 1982. Důvodem pro uzavření bylo zanedbávání péče o staré a nemocné obyvatele domova. Děsivé příběhy však započaly již za doby fungování sanatoria! Ve snaze objevit účinný lék proti tuberkulóze, byly na tehdejších pacientech prováděny pokusy. Městské legendy hovoří až o 60 tisících mrtvých za dobu existence sanatoria a domova důchodců! Samotní doktoři, kteří zde působili, odhadují počet mrtvých o mnoho střízlivěji. Číslo, které uvedli bylo mezi 150 až 160 oběťmi. Některé výpočty založené na skutečných dokumentech však dokládají, že během existence sanatoria a domova důchodců, zde našlo smrt přes osm tisíc lidí!

 

sanatorium Waverly Hills / Wikimedia Commons, Public domain

Tunel smrti

Známý a tajemný objekt, nacházející se uvnitř objektu. Vede od hlavního vchodu budovy až na úpatí blízkého kopce. Původně byl používán jako pomoc při zásobování. Ovšem legendy tvrdí, že byl posléze používán jako pomůcka pro rychlý transport těl mrtvých pacientů! Dodnes je tento tunel místem, které je známé výskytem nevysvětlitelných jevů. Objevují se zde zvláštní stíny a z útrob 150 metrů dlouhého tunelu se často ozývají zvláštní zvuky! Ale nejen tunel je tím, kde se až podezřele často odehrávají tajemné události. Návštěvníci často hovoří i o dalších jevech. Bouchání do dveří, nářek, podivné stíny a postavy, z nichž některé mohou mít i historický původ...

Pokoj 502

Zvláštní pokoj, nacházející se v posledním patře budovy, patří k nejvyhledávanějším místům budovy. Podle vyprávění se roku 1928 právě zde měla oběsit mladá zdravotní sestra, která dodnes bloudí po prostorách objektu! O čtyři roky později pak z okna stejného pokoje vyskočila další zdravotní sestra! Dodnes se ovšem spekuluje i o vraždě. Byla z okna vystrčena? V tomto pokoji se mají ozývat hlasy obou mrtvých žen a také zjevovat zvláštní obrazce!

Vyžene duchy čtyřhvězdičkový hotel?

Současní majitelé objektu zvažují, že celý areál zrekonstruují a předělají na luxusní hotel. Že se jedná o špatný nápad vlastníkům říkají nejen záhadologové, pověrčiví lidé, ale i fanoušci Kubrickova filmu Osvícení. Chtěli byste zažít noc v místech, kde prokazatelně umřelo velké množství lidí? Říkáte ano? Hotel sice ještě nestojí, ale zato je možné zažít noc v sanatoriu už teď pod dohledem zkušeného průvodce.

 

Napsal Jiří Frydlewicz

zdroj: therealwaverlyhills.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz