Babinet.cz  /  Recepty  /  Komerční obsah  /  Granola od CrossCafe: Začněte svůj den zdravě

Granola od CrossCafe: Začněte svůj den zdravě

23.1.2024 - redakce Babinet.cz

Odlehčete se začátkem roku svému jídelníčku a naservírujte si pořádnou porci vlákniny a energie. Kavárenský řetězec CrossCafe představuje svou vlastní granolu, dokonale křupavé ovesné vločky ručně vyráběné pekaři v CrossCafe výrobně v Plzni. Pochutnat si můžete na třech variantách – kokosové granole s proteinem, ořechové granole nebo makové granole.

Toužíte po vydatné snídani či svačině, která nezabere příliš času, a přesto bude kvalitní a výživově vyvážená? Sáhněte po chutné granole od CrossCafe, která je vyrobena podle receptur Luboše Martínka, kreativního šéfkuchaře CrossCafe.

K vytvoření opravdu poctivých zapečených müsli neboli granoly je kromě vloček a dalších ingrediencí nezbytné přidat také sladidlo a tuk. Díky tomu se granola zapečením stane krásně křupavou, protože tuk se sladidlem zkaramelizují a vytvoří typické hrudky. Jak sladidlo, tak tuk jsou navíc nositelem chuti a tuk vylepšuje celkovou výživovou hodnotu granoly. Žádný ztužený tuk ani glukózu jako nejjednodušší a nejlevnější řešení však v CrossCafe granolách nenajdete. Všechny receptury obsahují výhradně máslo, med, javorový sirup nebo třtinový cukr. Ačkoli si za výsledný produkt musíte trochu připlatit, chuťový zážitek stojí rozhodně za to.

Granola má také příznivé účinky na zdraví, je energeticky vydatná a bohatá na vlákninu a bílkoviny. U CrossCafe můžete vybírat ze tří druhů. 

Kokosová granola s proteinem nabízí kombinaci ovesných vloček, kokosu, mandlí, brusinek, ananasu a manga. Společně s proteinem tvoří dokonale vyváženou snídani, která opravdu zasytí.

CrossCafe Kokosová granola s proteinem stojí 115 Kč.

Ořechová granola, to jsou křupavé ovesné vločky zapékané s medem, vlašskými a pekanovými ořechy, máslem, kokosovými lupínky, slunečnicovými a dýňovými semínky. To vše dochucené javorovým sirupem a skořicí.

Crosscafe Ořechová granola stojí 89 Kč.

Maková granola představuje zapékané müsli s mákem, švestkami a brusinkami. Společně s dýňovými semínky, kokosovými lupínky, medem, máslem a javorovým sirupem tvoří perfektně chuťově vyváženou snídani či svačinku.

CrossCafe Maková granola stojí 97 Kč.

K dostání ve vybraných kavárnách CrossCafe nebo na crosscafeprazirna.cz.

TIP: CrossShop od CrossCafe rozšiřuje nabídku o další produkty

Produkty YUZU se staly nedílnou součástí menu kaváren CrossCafe i jejich prodejních koutků, tzv. CrossShopů, kde si můžete nakoupit nejrůznější lahůdky pro domácí přípravu. Teď se nabídka rozšiřuje o novinku - YUZU Grep, který zajistí skvělé osvěžení, horkou alternativu k čaji, ale i netradiční ochucení vašich pokrmů.

Novinka YUZU Grep, která právě dorazila do CrossShopů, dodá vašemu životu novou šťavnatou chuť. Je zdravá, plná vitamínů a má několik variant využití.

YUZU Grep

Máte rádi hořkou, ale svěží a šťavnatou chuť grepu? Užijte si ji v plné intenzitě a v mnoha různých podobách. YUZU Grep je ideální k přípravě studeného nápoje - vychutnejte si domácí limonádu, nebo okořeňte své koktejly na příští oslavě. Z produktu YUZU Grep ale vytvoříte i skvělou alternativu k horkému čaji a můžete jej přidávat také do pokrmů, jako jsou saláty, ranní jogurt nebo granola či nejrůznější dezerty.

Produkt obsahuje 42 % konzervovaných plodů grepu a je skvělým zdrojem vitamínů C, B1 a K, ale také přírodních flavonoidů, které podporují imunitu a zdraví celého organismu.

YUZU Grep v balení 550 g seženete v CrossShopech ve všech kavárnách CrossCafe za cenu 246 Kč, anebo na yuzu.cz za 249 Kč. 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz