Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Rustikální dekorace v kuchyni: bandaska na příbory, konvička květinám

Rustikální dekorace v kuchyni: bandaska na příbory, konvička květinám

11.1.2024 - redakce Babinet.cz

Milujete rustikální prvky a chtěli byste si je vkusně zakomponovat i do vaší kuchyně? Díky naší dnešní galerii budete mít k dispozici rovnou dvě inspirace, které vás určitě okouzlí. V obou případech půjde o recyklaci věcí, které se většinou povalují v každé druhé domácnosti, ve sklepě či na půdě. Díky těmto starým kouskům vznikne například nový držák na příbory, který se bude krásně vyjímat třeba na chaloupce. Nebo byste raději svůj interiér ozvláštnili originální vázou na řezané kytky?

 foto / Canva

Plechová bandaska na mléko

V prvním případě si ze staré bandasky na mléko uděláme stojan na příbory. Plechová bandaska, která se dříve hodně používala a někde na ni můžeme narazit dokonce i dnes, naprosto skvěle zapadá do rustikálního charakteru. Samozřejmě nemusí sloužit jen v souvislosti s příbory, jako tomu je v naší ilustraci. Plechovou bandasku na mléko můžete použít různými způsoby. Dají se do ní uložit vařečky, srolované časopisy nebo třeba dekorativní ratanové proutky. Záleží jen na vaší fantazii.

Fantazii koneckonců můžete zapojit nejen v otázce využití, ale také při zdobení. Plechovou bandasku na mléko můžete nechat bez úprav a tím podtrhnout její rustikálnost, ale také můžete použít smirkový papír či barvy a dát jí vzhled zcela nový.

Stará konvička na vodu

I na tento retro kousek můžeme ještě leckde narazit. Konvičku na vodu hodně vídáme v zahradách a před chatkami, kde slouží k dekorativním účelům. I my ji dnes k přesně takovému účelu použijeme.  Pokud se tak i vám někde na půdě na tenhle poklad práší a doposud jste nevěděli, co s ním, inspirujte se u nás.  Konvičku si přeměníme v krásnou vázu na řezané květiny.

Postupovat budete stejně jako u plechové bandasky na mléko. Nepotřebujete nic speciálního. Pouze fantazii a trochu času.

  • konvičku si můžete například lehce oškrábat smirkovým papírem a zafixovat lakem
  • použít můžete také barvy a konvičku na vodu si přemalovat do vhodných tónů, které ladí s vaším interiérem
  • nebojte se použít různé šablony, díky kterým si konvičku ozdobíte motivem, který máte rádi
  • pomocí tavné pistole si konvičku také můžete přizdobit různými přírodninami nebo umělohmotnými drobnostmi, které se k rustikálnímu stylu dobře hodí

Po ozdobení konvičky do ní už pak jen stačí napustit vodu, umístit oblíbené květiny a postavit si staronovou vázičku na vhodné a dobře viditelné místo.

 

napsala Bára Klímová

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz