Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Září plné tradice aneb Víno ve středních Čechách

Září plné tradice aneb Víno ve středních Čechách

19.9.2023 - redakce Babinet.cz

Září přineslo vinobraní, které je na mnoha místech středních Čech v plném proudu a oslavy rozhodně nekončí. Kam se ještě letos stihnete vydat? Inspirujte se k výletům plným chutí a tradice.

Vinice Kutná Hora / se svolením Vinné sklepy Kutná Hora

Nejen oblast kolem Mělníka je plná vinic a lahodného vína. Co takhle vydat se za ochutnáním vína z oblasti kolem hradu Karlštejn a zároveň na cestu časem? Do středověku vás přenese letos už 25. ročník Karlštejnského vinobraní. Na vědomost se dávám, že sám císař Karel IV. se zúčastní slavného vinobraní ve dnech 23.–24. září. Užijte si spolu s ním víno i historickou atmosféru. Na nádvoří hradu bude po celou dobu otevřen královský šenk a každý den se od 14.30 chystá slavnostní průvod císaře a jeho choti Elišky Pomořanské.  Pro malé i velké je připraven také další bohatý program včetně oblíbeného loučového průvodu.

Vinobraní Karlštejn / Roman Albrecht

Znáte zámek Domousnice na Mladoboleslavsku, kde pobývali i Ema Destinová či Enrico Caruso? Během letošního 10. ročníku na Vinobraní na zámku Domousnice budete mít 23. září jedinečnou příležitost prohlédnout si ho i s novou expozicí o historii vinařství.

Udělejte si výlet do Kutné Hory a dopřejte si posezení u vinice pod Barborou v samém srdci města. V sobotu 30. září se v klášteře sv. Voršily navíc uskuteční největší výstava českých vín, a to u příležitosti oslav svatého Václava, zakladatele české země a ochránce českých vinařů.

Vinohrad MCU / Libor Sváček

Do Mělníka se za vínem můžete vydat nejen v době vinobraní: v zámku postaveném nad pěkně rostlou vinicí se ve sklepích celoročně pořádají degustace. Do působivého podzemí se dostanete také při exkurzi do Regionálního muzea na náměstí. Vinařská expozice vás s historií místního vinařství dopodrobna seznámí. Další tipy na výlety hledejte na www.strednicechy.cz

zdroj: strednicechy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy