Babinet.cz  /  Recepty  /  Upečme si...  /  Svěží a nadýchaná piškotová roláda. Bleskový moučník pokaždé jinak!

Svěží a nadýchaná piškotová roláda. Bleskový moučník pokaždé jinak!

31.8.2023 - AndreaP.

A je to tady, máme poslední den měsíce srpna, což značí jediné, a sice je zde konec prázdnin. Pohledem do očí našich dětí vidíme buď těšení se (to zejména u těch menších) a nebo naopak čirou paniku (to zas naopak u těch starších). Ať tak, či tak, je to ideální čas rozloučit se s létem a upéci něco dobrého a rychlého na zub.  Recept na tuto roládu je geniálně jednoduchý, a to hned z několika důvodů. Jeho příprava je opravdu rychlá, potřebujeme malé množství surovin, které máme většinou doma, naplnit si jí můžeme podle momentální chuti vždy něčím jiným a hlavně, pokaždé se nám povede. Pojďme na to.

(fotografie: Pixabay)

Na těsto potřebujeme :

 • 5 vajec
 • 5 lžic cukru krupice
 • 5 lžic polohrubé mouky
 • 1/2 lžičky prášku do pečiva

 

Rozdělíme bílky od žloutků. Z bílků ušleháme pevný sníh. Do tohoto ušlehaného sněhu z bílků opatrně zašleháme žloutky, cukr a mouku s práškem do pečiva.

Těsto vlijeme v tenké vrstvě na pečící papír a v předehřáté troubě poměrně zprudka upečeme.

Ještě horké ihned srolujeme a necháme vychladnout.

Vychladlou roládu rozrolujeme a naplníme. Plnit se dá čímkoliv, jako tip uvádíme klasickou ušlehanou šlehačku, pařížskou šlehačku, marmeládu, nutelu, jakékoliv ovoce, různé krémy.

Naplněné srolujeme a necháme vychladit. Před podáváním lehce pocukrujeme, můžeme rovněž pocákat například čokoládovou polevou.

                  (fotografie: Pixabay)

Tip: část mouky můžeme nahradit kakaem, vznikne nám tak tmavé kakaové těsto jako základ.  Stejně tak můžeme vyměnit za ořechy - máme ořechový základ, kokos - kokosový.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip