Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Našli jste starou petrolejovou lampu? Stačí drobná renovace a stane se ozdobou

Našli jste starou petrolejovou lampu? Stačí drobná renovace a stane se ozdobou

2.7.2023 - redakce Babinet.cz

Ukážeme si fantastickou proměnu staré petrolejové lampy, kterou mají určitě všichni chataři či chalupáři uschovanou ve sklepě, nebo se krčí v koutě jako dekorace na polici. Udělejte z ní úžasný doplněk venkovního (ale i vnitřního, zvlášť v době Adventu) sezení, který je tak snadný a přitom stoprocentně efektivní i originální. Vznikne vám tak jeden z dalších dekorativních kousků, který jen tak někdo nemá. Petrolejová lampa doplněná o světelný řetěz z LED světýlek dostávají úplně jiný ráz. Je to romantická, hřejivá, ojedinělá a krásná dekorace třeba na stůl. Určitě vás kompozice pohladí na duši svým měkkým světlem a tu příjemnou, útulnou atmosféru budete zbožňovat.

foto / Unsplash

Na výrobě této dekorace nestrávíte mnoho času. A přesto výsledek stojí za to. Když vezmeme v úvahu, že je to za pár peněz a navíc za minimum času, nelze dekoraci odolat.

Ke světelné petrolejové lampě budete potřebovat:

  • Petrolejovou pampu, která už nebude sloužit původnímu účelu
  • Pro renovaci si připravíte smirkový papír. V případě nového laku pro změnu barvy také barvu na kov a štětec.
  • Světelný LED řetěz libovolné barvy

Jak budete při výrobě světelné dekorace postupovat:

  • Žádné složitosti ani zdlouhavé kroky vás nečekají. Jediné, co musíte udělat, je renovace lampy dle vašich představ, kterou následně hezky proložíte řetězem z LED světýlek.

 

Napsala Renáta Řeháková

Zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz