Babinet.cz  /  Tajemno  /  Děsivý polský dům s nejasnou minulostí dodnes hostí záhadné entity

Děsivý polský dům s nejasnou minulostí dodnes hostí záhadné entity

14.5.2023 - redakce Babinet.cz

Míst s paranormálními jevy najdeme po celém světě skutečně mnoho. Jinak tomu není ani v sousedním Polsku. Psal se rok 2014, když se tým youtuberů z kanálu Mystery Hunters rozhodl vydat na údajně strašidelné panství v polském Podlesí. Ve svých záběrech zdůraznili, že na ně narazili náhodou, protože do té doby o něm věděli jen místní obyvatelé. Jednalo se o jeden starý dům, o něm mezi místními kolovalo mnoho podivných zvěstí.

foto / Pixabay

Vyprávělo se například, že v domě jsou slyšet podivné zvuky. Podle místních z domu vyzařovala jakási zlá aura, kvůli níž se mu lidé i zvířata obloukem vyhýbali. Uvnitř domu se také samovolně rozsvěcovala a zhasínala světla. Kromě toho se též sama otevírala a zavírala okna. Majitel domu přiznal, že vždy, když přišel domů, bylo jedno z oken otevřené, navíc se pokaždé jednalo o jiné okno.
Očitými svědky znepokojivé činnosti byla právě i výše zmiňovaná skupina youtuberů, kteří zde podnikli průzkum místa. Když muži v doprovodu majitele dorazili na pozemek, překvapilo je, že se v jedné z místností svítí. O několik okamžiků později světlo zhaslo, aby se vzápětí znovu rozsvítilo.
Skupina badatelů se tedy rozhodla vše prozkoumat, i když se jim do duše začala vkrádat úzkost. Všichni byli vybaveni detektory elektromagnetického pole pro detekci paranormálních jevů. Výzkumníci paranormálních jevů tvrdí, že při kontaktu s nadpřirozenými bytostmi dochází k anomáliím. Zařízení youtuberů bylo vybaveno pěti diodami, které indikovaly intenzitu narušení pole. Již před dveřmi domu se rozsvítila všechna světla.
Uvnitř domu pak teprve začal kdosi neviditelný dávat najevo svoji přítomnost. Při nastavování zařízení potřebného k pořizování záznamů a monitorování paranormální aktivity zaslechli muži zvláštní klepání. Za zmínku stojí, že se nacházeli v místnosti, kde údajně zemřel předchozí majitel domu. Po jeho smrti zde byla několik dní mrtvola uložena.

foto / Pixabay

Během pobytu v domě se youtubeři několikrát pokusili kontaktovat nadpřirozené bytosti žijící uvnitř. Ptali se, zda je v domě kromě nich přítomen ještě i někdo jiný - a výsledky zaznamenávali pomocí diktafonu. Na jednom ze zvukových souborů je zřetelně slyšet ženský hlas, jenž odpovídá na otázky, i když mu nebylo dobře rozumět. Za přítomnosti detektoru magnetického pole se skupina pokusila s bytostí vést rozhovor. Ke komunikaci jim měly sloužit lampy, a tak u každé otázky instruovali přízrak, jakým způsobem jim má signalizovat různé typy odpovědí.
Mezi otázkami byl například dotaz, zda je bytost dobrým, nebo naopak zlým duchem. Tato otázka však zůstala bez odpovědi. Průzkumníci nebyli také schopni přesně určit počet bytostí, které s nimi v domě přebývají, a to kvůli příliš chaotickému blikání přístroje. Při prohlídce domu si pak muži na zdi všimli fotografie jeho majitele. Na fotografii však nebyl sám. Nacházel se na ní rovněž i jakýsi černý pruh nebo hmota, která by mohla být zmiňovanou entitou...
Není přesně známo, ve kterém městě se nemovitost nachází. Autoři materiálu tvrdí, že si název města jednoduše nepamatují. Je však možné, že se prostě bojí odvážlivců, kteří by se tam po zhlédnutí videa chtěli sami vydat nebo se v krajním případě pokusili objekt zdemolovat. Uživatelé internetu předpokládají, že se místo nachází v oblasti Białystoku, což však není potvrzeno...

napsal Petr Matura

zdroj: antyradio.pl, metrohouse.pl

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
14.5.2023 20:41

zajímavé...

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip