Babinet.cz  /  Podcasty  /  Babinet.cz  /  Epidemie obezity se šíří Českem. Pacienti s 200 a více kily již nejsou vzácností. Co říkají lékaři?

Epidemie obezity se šíří Českem. Pacienti s 200 a více kily již nejsou vzácností. Co říkají lékaři?

6.4.2023 - redakce Babinet.cz

Obezita u nás neustále roste! Zatímco dříve bývali raritou pacienti se 150 až 180 kily, dnes za odborníky běžně přicházejí lidé s 200 a více kily. Indikačním kritériem extrémní obezity jsou hodnoty BMI nad 40, v Česku tuto hranici překračuje přes 150 tisíc lidí. Obézních je již ale neuvěřitelných 30 % dospělých. K úspěšné léčbě pomáhá lékařům komplexní multioborová péče. Efektivním řešením jsou bariatrické operace, které dokážou snížit nadbytečnou tělesnou hmotnost až o 75 % a především zlepšit kompenzaci cukrovky nebo ji dokonce „vyléčit“. VFN se navíc zapojila do programu XXL center a jako jedna z prvních nemocnic vybaví klíčové kliniky speciálními operačními stoly či lůžky s potřebnou nosností. V dubnu pak zahájí stavbu nové metabolické jednotky intenzivní péče.

natáčela Šárka Málková

zdroj: redakce

náhledové foto: Freepik

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z podcastů

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz