Babinet.cz  /  Recepty  /  Studená kuchyně  /  Ovesné vločky nikdy neomrzí! Sladká kaše je ideální start každého dne

Ovesné vločky nikdy neomrzí! Sladká kaše je ideální start každého dne

6.3.2023 - AndreaP.

Na začátku je třeba vysvětlit, proč vlastně jíst ovesné vločky? Mnozí si totiž řeknou, že na první pohled vypadají "nic moc". Opak je ale pravdou! Jejich výživová hodnota je enormní. Jsou zdrojem vitaminů A, B1, B2, B6, D, E, kyseliny listové a kyseliny pantothenové, obsahují omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny, rovněž vysoký obsah vlákniny a kvalitních sacharidů. Také v nich najdete vápník, draslík, fosfor, hořčík, zinek, měď,mangan, železo (obsah železa přítomný v ovesných vločkách je dokonce srovnatelný s masem). Zjednodušeně se dá říct, že zahřejí a navíc zasytí na celé dopoledne. Podporují trávení, snižují hladinu cholesterolu a krevního tlaku.

Samotná příprava kaše je pak velmi rychlá a dle dostupnosti ovoce či jiných dochucovadel může být také každý den jiná. Proto její oblíbenost nejen u nás, ale také ve světě, stoupá.

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme :

  • 1 l mléka
  • 150 g ovesných vloček
  • 1/2 lžičky másla
  • cukr (med)
  • kompot

 

Ovesné vločky necháme delší čas máčet v mléce (klidně přes noc) a pak za stálého míchání uvaříme kaši, kterou rozdělíme na talíře. Podle chuti osladíme, omastíme máslem a obložíme kompotem. K dochucení kaše můžeme použít i šťávu z kompotu.

Kaši jako takovou můžeme dochucovat nejen kompotem, ale také kakaem, skořicí, marmeládou, čerstvým ovocem, oříšky, strouhanou čokoládou a podobně.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz