Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Lipové bonbóny nejen proti kašli a nachlazení! Jak si je doma připravit?

Lipové bonbóny nejen proti kašli a nachlazení! Jak si je doma připravit?

12.1.2023 - AndreaP.

Je leden, počasí venku je spíše jarní než klasicky zimní, což situaci zrovna neulehčuje. My se nyní totiž nacházíme v situaci, kdy nás viry doslova válcují. Čekárny ordinací lékařů praskají ve švech a naopak lékárny snad poprvé v historii bijí na poplach, nech chybí značná část léků. Ať se podíváme nalevo či napravo, všude vídíme nachlazené, nemocné lidi. Ano, epidemie (a to nejen covidová, ale také klasická chřipková) se přes nás valí a rozhodně to nevypadá, že by se hodlala tak lehce vzdát. A tak nezbývá, než se dát do boje. Povoláme k tomu domácí prostředky. Dnes si připravíme lipové bonbóny, které pomáhají při kašli a nachlazení.

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme :

120 g medu

100 g krystalového cukru

2 lžíce velmi silného lipového čaje

šťáva z poloviny citronu

 

Med, krystalový cukr, lipový čaj a citronovou šťávu vaříme tak dlouho, až při zkoušce drátěným očkem získáme tzv. velkou perlu. To znamená, že kapka cukru s medem na talíři tvrdne. Pak hmotu vylijeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým nebo namaštěným nožem krájíme na kostičky a po ztuhnutí ji ukládáme do sklenic pod víčko, aby nezvlhly.

Lipové bonbony jsou velmi dobré proti kašli a při nachlazení.

Co ještě pomáhá proti nachlazení?

Při chřipce a nachlazení doporučují lékaři dodat tělu co největší množství vitaminů. Většinou jíme pomeranče, citrony nebo kiwi. Opravdovou bombou je ale obyčejný celer. Kromě vitaminů skupiny B, C, K, A, E, obsahuje i draslík, hořčík, chrom, sodík, železo, zinek a vápník. A vybíráte-li čajovou směs, dbejte na to, aby obsahovala podběl lékařský. Jeho léčebné účinky znal už starořecký lékař Hippokrates - tišil jím prý suchý kašel.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz