Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Muzeum v přírodě Vysočina zahajuje tradiční vánoční programy

Muzeum v přírodě Vysočina zahajuje tradiční vánoční programy

24.11.2022 - redakce Babinet.cz

Muzeum v přírodě Vysočina v sobotu 26. listopadu zahajuje tradiční vánoční programy. Svátečně vyzdobené roubenky na Veselém Kopci přiblíží atmosféru příprav i oslavy Štědrého večera v období od poloviny 19. století do poloviny 20. století.

foto / se svolením Muzea v přírodě Vysočina

„V sobotu 26. 11. zahájíme v areálu na Veselém Kopci výstavu Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas dočkali jsme zas spojenou s bohatým doprovodným programem. Všichni, kteří k nám v období od 26.11. do 4.12. zamíří, se seznámí s tím, jak vypadala oslava Štědrého večera v minulosti, kdy se jeho součástí stal i ozdobený stromeček nebo co nesmělo chybět na štědrovečerním stole,“ popsala obsah výstavy odborná pracovnice muzea Ilona Vojancová. „Připraven máme také doprovodný program, ve kterém v sobotu 26. listopadu vystoupí Staročeští koledníci z Plzně. 27. listopadu zahraje koledy dechový kvintet Mrákotínka z Mrákotína. 3. prosince se uskuteční Mikulášská obchůzka a 4. prosince písničkami potěší Pouličníci z Tábora. O víkendu 3. a 4. prosince program nabídne i zdobení skleněných ozdob. V neděli 4.12. proběhne tradiční Vánoční jarmark na Veselém Kopci,“ doplnila ředitelka Muzea v přírodě Vysočina Magda Křivanová s tím, že součástí akce bude také předvádění výroby vánočních předmětů. Od 7. prosince do 8. ledna 2023 ožijí atmosférou vánočních svátků i vyzdobené roubenky v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku. Vystaveny budou i lidové betlémy, mezi nimi mechanický betlém Rudolfa Frinty. Po celou dobu budou mít návštěvníci možnost nakoupit si různé tradiční vánoční dárky.

 foto / se svolením Muzea v přírodě Vysočina

zdroj: nmvp.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz